MENU
klinika
Kryeministri përcjell pamjet

“Bypass-i i Vlorës hapet këtë sezon turistik”

U kap duke bërë akte korruptive

Arrestohet zyrtari i Kadastrës së Sarandës (Emri)

Policia ka vënë në pranga specialistin e Hipotekës në Sarandë, Laert Pasha, i cili u...

Kërkoi favore seksuale

KPK skarkohoi nga detyra gjyqtarin Guximtar Boçi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Gjirokastrës Guximtar Boci. Gjyqtari...

Mungesë burimi për pasurinë dhe...

KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Gjirokastrës

Prokurori i Gjirokastrës, Emror Kasaj nuk ka mundur të kalojë shkallën e parë të vetingut....

"Na jepni CV-në e atij aktual!"

Butrinti/ Forumi-Margaritit: Pse nuk ekziston më bordi i ’98?

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore i ka bërë dy pyetje ministres së Kulturës Elva...

Policia jep informacion mbi ngjarjen

Plagosi me thikë dy të rinjtë, arrestohet autori 43-vjeçar!

Një 43-vjeçar me iniciale I.D. është arrestuar nga policia pasi ka plagosur me thikë dy...

"S’na u prezantuan të gjitha faktet dhe dokumentet!"

Parku Kombëtar i Butrintit/ Shkallëzohet debati, jep dorëheqjen shqiptaro-amerikani i bordit të AADF

Çështja e Parkut Kombëtar të Butrinti ka marrë vëmendjen e ekspertëve, historianëve, studiuesve dhe jo...

Parku i Butrintit

Qeveria i hap rrugë resorteve pas rishikimit të kufijve natyrorë

Qeveria shqiptare përmbylli në fund të prillit procedurat ligjore për ndërtimin e një resorti turistik...

Mori një grumbull dheu për të kryer punime

Gruaja gjen eshtrat e një njeriu në Vlorë

Një grua në qytetin e Vlorës ka denoncuar në polici se midis një grumbull dheu...

Sarandë

Sherr për pronën, përfundojnë në spital 3 anëtarë të një familjeje

3 anëtarë të një familjeje në Sarandë kanë përfunduar në spital pas një sherri që...

Sarandë

Bashkëjetuesja e djalit nuk largohet, burri kërkon ndihmë

Një 47-vjeçare nga Saranda, pas ndarjes nga bashkëjetuesi i saj, duke se nuk ka pranuar...

Emigrantë nga vendet e treta

Dy të arrestuar në Gjirokastër

Dy persona janë vënë në pranga në Gjirokastër pasi u kapën duke transportuar emigrantë nga...