MENU
klinika
Rama publikon FOTO

“Unaza Lëkurës-Kanali i Çukës do të jetë gati këtë sezon turistik”

Çfarë duhet të dini

Hiqen kufizimet në të gjitha pikat kufitare

Nga dita e sotme hyn në fuqi heqja e kufizimeve për të gjithë shtetasit që...

Shpallet në kërkim nga policia

E rëndë! 19-vjeçari përdhunon të miturën në Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë ku një 19-vjeçar ka përdhunuar një 15-vjeçare....

Reagon ministria e Mbrojtjes

Çfarë ndodhi? Tym nga anija luftarake në Gjirin e Vlorës

Një anije luftarake është parë të nxjerrë tym në Gjirin e Vlorës. Lidhur me këtë...

Ç’përmban marrëveshja për zhvillimin e parkut

Menaxhimi i Butrintit/ Cili është Fondacioni Shqiptaro-Amerikan?

Projekti i menaxhimit të Parkut Kombëtar të Butrintit shkaktoi mjaft reagime në arenën politike për...

Vodhën 173 milionë lekë në market

Zbardhet dosja e grabitjes në Sarandë

Gjykata e Sarandës nuk ka pranuar kërkesën e një prej autorëve të vjedhjes së një...

Plani i Butrintit

“BIRN”: Katering dhe rritje e çmimit të biletës

Një plan i qeverisë shqiptare për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit si një fondacion,...

Koncesioni për Butrintin

Kush e financon “Fondacionin” që do menaxhojë Parkun Kombëtar

Projekti i menaxhimit të Parkut Kombëtar të Butrintit shkaktoi mjaft reagime në arenën politike për...

Si do shfrytëzohet Parku Arkeologjik

Hotele dhe restorante në Butrint, plani i biznesit të Fondacionit!

Parku Kombëtar i Butrintit, një nga asetet historike dhe kulturore më të mëdha kombëtare do...

Kush janë personat e arrestuar

Tjetërsuan mijëra hektarë tokë në Shëngjin, 4 në pranga

Pas ndryshimit të vendimit të Gjykatës së Apelit të Posaçëm për të akuzuarit për tjetërsimin...

Tjetërsimi i pronave në Shëngjin

Policia ekzekuton vendimet e Gjykatës, ndalohen dy persona

Të paktën dy persona janë ndaluar nga policia e Lezhës, e cila që nga mbrëmje...

"Një bukuri e rrallë dhe lehtësisht e arritshme"

Rama publikon pamjet e rrugës së Parkut të Apollonisë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes duke publikuar pamjet nga rruga e re...