MENU
klinika
Vetëm gjatë 1 viti

700 ton mandarina u eksportuan në vendet e rajonit dhe BE

Pritet demontimi i tyre

Sarandë, zhytësit zbulojnë 20 predha të Luftës së Dytë Botërore

Disa zhytës vullnetarë kanë zbuluar në Sarandë 20 predha, që mendohet se i përkasin Luftës...

Moti i keq 'pushton' Shqipërinë

Reshje e dendura të shiut/ Situata në qarqet kryesore të vendit

Reshjet e shiut kanë vijuar me intensitet të lartë në të gjithë vendin tonë. Po...

Paralajmërimi për përplasje

Vlora në protestë, shtëpitë po prishen selektivisht

Projekti për zhvillimin e bregdetit të Vlorës ka nxjerrë sërish në protestë banorët e Orikumit,...

Bllokohen rrugët

Shirat pushtojnë jugun, ujërat përmbytin Sarandën

Rreshjet e shiut kanë pushtuar jugun e vendit pasdite e sotme. Në Vlorë nuk raportohen...

Panairi

Ushqimet bio/ Mblidhen fermerët në Gjirokastër

FAO dhe Slow Food janë duke mbështetur në Gjirokastër produktet e fermave të vogla, gatimet...

Romët dhe egjiptianët mbushin rrugët

Protestë në Gjirokastër/ Shpallin non grada këshillin bashkiak

Përfaqësues të komunitetit rom dhe egjiptian protestuan në Gjirokastër kundër Këshillit bashkiak, dhe për të...

Qytetarët privohen nga drejtësia

Këshilli bashkiak kundërshton shkrirjen e gjykatës së Sarandës

Studimi që parashikon shkrirjen e Gjykatës së Sarandës si pjesë e riorganizimit të institucioneve të...

Do të ushtrohen aktivitete ekonomike

Anulohet shitja e Syrit të Kaltër/ Në ankand parku i Drilonit

Pas publikimit, të kontratës për dhënien me qira të kabinave të drurit, tek Syri i...

Njoftimi i Ministrisë së Financave

Syri i Kaltër jepet 10 vite me qera

Ministria e Financave ka vendosur të japë me qira për 10 vite një nga pasuritë...

Kërkoi rikthimin në detyrë

KLGJ refuzon gjyqtarin e skandalit seksual

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka rrëzuar kërkesën e gjyqtarit Guximtar Boçi, i cili kishte...

Dita e "Jo"-së

Gjirokastër/ Grekët përkujtojnë ushtarët e rënë

Në qytetin e Gjirokastrës, në grykën e Këlcyrës, po zhvillohet ceremonia zyrtare në përkujtim të...