MENU
klinika
Borsh

Banesa përfshihet nga zjarri, humbin jetën burrë e grua

Fëmijët mësojnë në kushte të vështira

Shkolla e rrënuar në fshatin Kërkovë të Vlorës

Shkollimi i nxënësve te Shkollës 9 vjecare Hajredin Haxhiraj e fshatit Kërkovë të Vlorës nuk...

Pak ditë pasi kishte dalë nga burgu

Të shtënat me armë në Vlorë, 37-vjeçari përfundoi në qeli

Policia e Vlorës ka ngritur dy akuza ndaj Ervis Dollanit, i cili është personi që...

Studimi: Në vitin 2021 vdekjet u rritën me 50%

Tirana dhe Vlora, qytetet më të goditurat nga pandemia!

Vlora dhe Tirana janë dy qarqet që kanë shënuar humbjet më të mëdha në jetët...

Çfarë po përgatit policia me Interpol?

Shtohen kontrollet në portet e vendit

Policia e shtetit ka shtrënguar masat në pikat e kalimit kufitar, qoftë përmes detit dhe...

Shijojnë rrezet e diellit

Vlonjatët “besnikë” të detit

Shumë qytetarë nuk e kanë braktisur bregdetin e Vlorës edhe gjatë dimrit. Kjo fundjavë gjeti...

"Do ta afrojë ndjeshëm Sarandën këtë verë"

“Hapet shumë shpejt”/ Rama nxjerr FOTO nga tuneli i Skërficës

Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot pamje nga punimet në tunelin e Skërficës përgjatë rrugës...

Marina e Vlorës

Një qendër e re turistike për qytetin, edhe në dimër

Temperaturat e ulta dhe bora në shumë zona të vendit japin idenë se deti është...

Çifti nga Vlora tentoi grabitjen e argjendarisë

Anisa Hoxhaj me histori të vjetër vjedhjesh

Arben dhe Anisa Hoxhaj, burrë e grua që tentuan të vidhnin argjendarinë në Shkodër duke...

Tentuan të grabisin argjendarinë në Shkodër

Gjykata lë në burg çiftin nga Vlora

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “burg pa afat” për çiftin nga Vlora që tentuan...

Rasti i tretë brenda 20 ditëve

Gjendet një person i pajetë në Sarandë

Mëngjesin e sotëm në fshatin Cukë, në Sarandë është gjetur i pajetë një 80-vjeçar. Ky...