MENU
klinika
Detajet

KQZ rrëzon KZAZ-n/ Regjistron kandidatët e ‘BD’ në Libohovë

Bashkëpunimi Interpol Tirana-Vjenë

Ekstradohet në Shqipëri të shumëkërkuarin për vite me radhë

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt...

Epiqendra

Tërmeti i fortë “shkund” jugun

Një tërmet i fortë ka “shkundur” jugun gjatë mesnatës. Epiqendra ka qenë mes kufirit grekp-shqiptar,...

Situata në qarqe

Protestuesit e rretheve “pushtojnë” Tiranën, sa vijnë sot?

Ditën e sotme më 25 Maj 2019, opozita e bashkuar ka paralajmëruar protestën e radhës...

Histori e natyrë për vizitorët

Tepelena çel zyrtarisht sezonin e ri turistik

Me ndërthurjen e historisë dhe bukurive natyrore, Tepelena çeli zyrtarisht sezonin e ri turistik. Të...

Detajet

Zbulohen 4 parcela me kanabis në Memaliaj, në pranga dy zyrtarë

Rreth 4 parcela me 400 bimë kanabis në Memaliaj janë zbuluar në pyllin e fshatit...

"Nëse drejtësia nuk vihet në vend, ne..."

7 vjet nga tragjedia e Himarës!

Sot bëhen plot 7 vjet nga tragjedia e Himarës ku 13 persona humbën jetën pas...

KLP vendos

Caktohet kreu i ri i Prokurorisë Gjirokastër

Në krye të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Gjirokastër është vënë Julian Cafka....

Në listat e partisë më 30 Qershor

“Mimoza Llastica” garon në Bashkinë e Himarës

Quhet Zhaklina Dhimojani por publiku e njeh si “Mimoza Llastica”. Është roli që ju besua...

Bashkitë dhe emrat

Këshilli Bashkiak, lista e PS-së për 5 bashki të tjera

Partia Socialiste ka depozituar pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve listën e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë...

LISTA

Zbardhen emrat që PS ka zgjedhur për Këshillin Bashkiak Gjirokastër

Në listën e kandidatëve të Partisë Socialiste për këshilltarë në 61 bashkitë e vendit janë...

Kërkohen polumbarë nga Tirana

U mbyt në lumin Bistricë, asnjë gjurmë nga 55-vjeçari në Sarandë

Dy ditë më parë, 55-vjeçari Arben Shaqiri u mbyt në lumin Bistrica në Sarandë. I...