MENU
klinika
Hyn në lojë kompania e fuqishme amerikane!

Një gazsjellës në Shqipëri

Qytete me interes të ulët ulet për vaksinën

Qendra të reja e grupe të lëvizshme në terren

Autoritetet shëndetësore vijojnë të bëjnë apel që qytetarët të aplikojnë vaksinën kundër koronavirusit, si e...

Rreth 90 biznese u mbyllën në shenjë proteste

Pronarët në Vlorë nuk ndryshojnë qëndrim për orën policore

Bizneset e lokaleve në Vlorë i qëndrojnë kërkesave për ndryshim të orës policore dhe fashës...

"Gëzuar për të gjithë njerëzimin"

Besimtarët kremtojnë Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë në të gjithë vendin kremtojnë sot festën e Kurban Bajramit. Në Dibër besimtarët...

Zbardhet në Sarandë dosja e skafistit italian

Si 29-vjeçari mashtroi policinë shqiptare tre vite më parë?

Një ditë pasi gjykata në Itali dënoi një bandë italo-shqiptare me rreth 70 vite burg...

Lokalet mbyllin dyert për klientët

Dritan Leli takon pronarët e bizneseve në Lungomare

Pas protestave të zhvilluara kundër orarit të kufizimit, kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli ka takuar...

“Muzika nuk përhap Covid-19”

Biznesmenët sqarojnë turistët për mbylljen e bareve

Biznesmenët kanë vënë pankarta në karrige për të sqaruar turistët rreth arsyes së mbylljes së...

Bizneset përshkallëzojnë protestën

Mbyllen lokalet në zonën e Lungomares

Ashtu siç kishin paralajmëruar, një pjesë e bizneseve të Lungomares në Vlorë këtë mëngjes janë...

“Nxirrini punëtorët”

Pronarët e bizneseve grumbullohen para komisariatit

Protesta e djeshme e bizneseve në Vlorë, përgjatë Lungomares u shoqërua me tensione, pasi policia...

Kërkoi ndryshim të masës së sigurisë për arsye shëndetësore

GJKKO lë në “arrest shtëpie” ish- prokurorin e Vlorës

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e prokurorit të Vlorës,...

Kapet edhe i dënuari që nuk respektoi kohën e lejes

Vlorë/ Po kryenin ndërtim pa leje, arrestohen 3 persona

Tre persona janë arrestuar nga policia e Vlorës sepse u kapën duke kryer ndërtime pa...

Nuk mbylli biznesin në orarin zyrtar

Vlorë/ Procedohet penalisht administratori i lokalit

Policia e Vlorës është duke vijuar kontrollet për monitorimin e lokaleve që vijojnë organizimet me...