MENU
klinika
Video/ Dita Botërore e Biodiversitetit

Pasuritë natyrore të Shqipërisë kthehen në atraksion turistik

Në pritje të turistëve

Pazari karakteristik në Gjirokastër ‘del nga karantina’

Jeta në Pazarin Karakteristik të Gjirokastër ka rifilluar. Dyqanet, bar-kafete dhe restorantet kanë çelur aktivitetin...

Zvërneci pa pushues

Në plazhin e familjarëve s’ka nisur përgatitjet për sezonin

Zvërneci është një prej plazheve më të frekuentuara në Vlorë. Por për shkak të masave...

Në hyrje të afishuara masat anti COVID

Në Vlorë hapen baret, por mungojnë klientët!

Ashtu si në të gjithë vendin edhe në Vlorë ditën e sotme janë hapur baret...

Protestuan për pagën e luftës

Vlorë/ Pushohen nga puna 20 punonjës të fasonerisë

Pushohen nga puna 20 punonjës në Vlorë të cilët folën për mediat dhe u ankuan...

Dhunohet edhe gardiani

Përleshje mes të dënuarve në burgun e Vlorës

Një përleshje fizike ka ndodhur në burgun e Vlorës, ku një person ka mbetur i...

Në pranga punonjësi i IKMT-së

Edhe pse pandemi, vijojnë ndërtimet pa leje në Ksamil

Dy persona janë arrestuar pas operacionit të mbrëmshëm në Ksamil nga policia dhe IKMT për...

FOTO/ Sëmundja e plasjes

Ministria e Bujqësisë nis vaksinimin e bagëtive

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ka nisur fushatën e vaksinimit të bagëtive në zonat...

Në pritej të një përgjigjeje

Bizneset i kërkojnë Bashkisë së Vlorës zgjatjen e orarit

35 bizneseve të vendosura përgjatë shëtitores së Lungomares në Vlorë kanë firmosur një shkresë ku...

Ankohen për çmimin e naftës

“Jemi pa punë…”, peshkatarët sarandiotë në protestë

E hëna në qytetin bregdetar të Sarandës nisi me protestën e peshkatarëve organizuar tek peshkimi....

Shtohet lëvizja e këmbësorëve

Vlora në hartën e gjelbër, rikthehet trafiku i makinave

Nga kjo e hënë Vlora i është rikthyer normalitetit pas izolimit të gjatë nga pandemia....

Ja ku dyshon policia!

Hidhet në erë “GLE-ja” e shoferit të linjës Delvinë-Athinë

Shpërthim eksplozivi në Delvinë. Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit të Delvinës rreth orës...