MENU
klinika
Kontrolle masive nga FNSH dhe agjentët e Antidrogës

Kapja e ‘të shumëkërkuarve’, “blindohet” Saranda

Ndryshimet në Kukës dhe Gjirokastër

Shqipëria në ngrohjen globale

Viti 2019 ka shënuar një rritje rekord të temperaturave në të gjithë botën. Në Shqipëri,...

Operacioni

‘Blindohet’ jugu, 6 shtetas në pranga

Aksioni anti drogë i Policisë së Gjirokastrës i zhvilluar mbrëmjen e djeshme ka çuar në...

Tani në funksion të qytetarëve

Vlorë/ Familjet largohen nga shtëpia e oficerëve

Godina e njohur si shtëpia e oficerave në Vlorë do të shndërrohet në shtëpinë e...

Arsyeja

Vetëhelmohet me fostoksinë 18-vjeçarja

Është vetëhelmuar me fostoksinë 18-vjeçarja, Mirela Beta. Vetëm tre muaj më parë 18-vjeçares i vdiq...

E rëndë në Gjirokastër

Hidhet nga 40 m lartësi nga, ndërron jetë 70-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Gjirokastër, ku një 70-vjeçar është...

Mbledhja e KLP

Prokurori Fusha komandohet drejtues i Apelit të Gjirokastrës

Me 10 vota pro KLP ka vendosur komandimin e Gjon Fushës si drejtues i Prokurorisë...

Shkaku i zjarrit?

Banesa merr flakë, e moshuara vdes në pragun e derës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, teksa një 85-vjeçare ka humbur tragjikisht jetën,...

Emri

Edhe Saranda i mbyll zgjedhjet. Kush është kryetari i PS-së?

Kryetari aktual i Partisë Socialiste në Sarandë, Ardian Kola, është rizgjedhur për një mandat të...

Periudha dhjetor-janar, mbi 20 mijë pasagjerë

Fluks udhëtarësh në portin e Vlorës

Porti i Vlorës është pika më e rëndësishme e turizmit në jug të vendit në...

Humb jetën në vend

Sarandë/ Masivi shkëmbor zë poshtë 52-vjeçaren

52-vjeçarja kishte dalë si çdo ditë për të kullosur bagëtitë, me të cilat mbante familjen,...

Kërkohej prej 4 ditësh

Sarandë/ Gjendet i pajetë në dhomën e hotelit doganieri

Një doganier është gjetur i vdekur në doganën e Qafë-Botës.  Është gjetur i pajetë në...