MENU
klinika
Vrasja e minoritarit grek

Dule del në mbrojtje të grekëve: Policia të mbajë përgjegjësi

Fotot

Qëlloi me armë makinën e policisë, kush është i riu në kërkim

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja në Bularec të Gjirokastrës, ku një 35-vjeçar...

Në Gjirokastër

Hap zjarr ndaj policisë, në kërkim nga RENEA 35-vjeçari

Një 36-vjeçar nga Gjirokastra është shpallur në kërkim, pasi ka qëlluar me armë në drejtim...

Kushtet e papërshtatshme

Gjirokastër/ Shkolla Artistike me mungesë të ambjenteve

Mungesa e ambjenteve dhe mungesa e bazës materiale është sërish kryefjala edhe e këtij viti...

Bashkë me kreun e PS

Aksidentohet kryebashkiaku i Këlcyrës

Kryetari i bashkisë së Këlcyrës është përfshirë në një aksident rrugor. Ngjarja ka ndodhur gjatë...

Emrat

Arrestohen dy persona për trafik klandestinësh në Kakavijë

Dy tiranas bien në prangat e policisë për trafik klandestinësh ndërkohë që një i tretë...

Aksioni i policisë në Sarandë

‘Kapja’e Balilit/ Një tjetër ‘peshk’ bie në rrjetë

Policia e Shtetit po vazhdon goditjen në disa fronte në të gjitha vendin për kapjen...

Shkallë e lartë rrezikshmërie

Gjirokastra, qyteti me “pullë të kuqe”

Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, në një takim në prefekturën e Gjirokastrës e ka...

Droga në kovën me reçel

Kakavijë/ Arrestohet 55 vjeçarja, tentoi të kalonte drogë

Zbulohet identiteti i gruas që tentoi të trafikonte kanabis drejt Kakavijës, ditën e djeshme në...

Aksi Tepelenë-Vlorë

Tepelenë/ Nisin punimet për ndërtimin e Bypass-it

Puna në kantierin e bypass-it në Tepelenë, është nga investimet më të mëdha dhe strategjike...

Rikonstruksioni i Kishës së Shën Kollit

Hoshtovë/ Banorët kontribojnë në rehabilitimin e kishës së fshatit

Ka filluar rikonstruksioni për Kishën e Shën Kollit nga vetë komuniteti i banorëve në fshatin...

Përmet

Rivarrosen eshtrat e 578 ushtarëve grekë në Këlcyrë

Funksionarë të Ministrisë së Punëve të Jashtme Greke, ambasadorja greke Elenis Surani, si dhe kreu...