MENU
klinika
Epiqendra në Tepelenë

Tërmeti 4,3 ballë godet jugun e Shqipërisë

Ceremonia dhe titujt

Gjirokastër/ Përkujtohet 13 vjetori i isopolifonisë në UNESCO

Në përvjetorin e 13-të të pranimit të isopolifonisë në UNESCO mjeshtra të këngës popullore u...

Atentati ndaj Lulzim Kullës

U arrestua në Kakavijë, lirohet i forti i Shkodrës

Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër ka lënë të lirë Lulzim Kullën, i cili...

Bllokimi i akseve

Gjirokastër/ Reshjet e shiut sjellin probleme në infrastrukturë

Qarku i Gjirokastrës është përfshirë nga reshjet e shumta të shiut gjatë këtyre dy ditëve...

Dënimi 3 vjet burg

Sarandë/ Arrestohet 63 vjeçari, i dënuar në mungesë

Një 63-vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në pranga të Policisë në Sarandë. Siç...

Fituesi

Drejtuesi i ri/ PD mbyll zgjedhjet dhe në Sarandë

Demokratët në Sarandë do të vijojnë të drejtohen nga Hariz Mema, i cili fitoi me...

Detajet

Ish-kreu i komunës së Lazaratit kryetar i PD në Gjirokastër

Kryetari i ri i Partisë Demokratike në qytetin e Gjirokastrës do të jetë ish-kreu i...

Detajet

Gjirokastra mahnit studentët francezë

Një grup studentësh francezë në një udhëtim për të njohur Shqipërinë, teksa vizituan kalanë Argjiro...

Kapen 32 kg drogë

Sarandë/ Policia godet grupin kriminal, 3 të arrestuar

Forca e Ligjit ka goditur një rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike në...

Operacioni ‘Prita 2’

Gjirokastër/ Kapen 30 kg kanabis, tre të arrestuar

Policia e Gjirokastrës me anë të operatorëve të vet në terren, ka finalizuar operacion antidrogë...

Në Gjirokastër

Instituti Meteorologjik: Priten përmbytje masive

Gjirokastra nesër do të jetë një prej zonave me intensitet të lartë rreshjesh. Kjo konfirmohet...

Vetting-u

KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Enton Dhimitri

Gjyqtari në Gjykatën e Apelit Gjirokastër, Enton Dhimitri, është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i...