MENU
klinika
Caktimi i masës së sigurisë

Grabitja e armëve në Pashaliman/ 4 ushtarakë para Gjykatës

Probleme brenda qytetit

Bora në Gjirokastër, akset nacionale të hapura

Në qarkun e Gjirokastrës të gjitha rrugët nacionale janë të hapura. Edhe rrugët e brendshme të qytetit...

Skandali

Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Jug të vendit. Mësohet se...

Situata drejt përmirësimit

Dëbora ‘lë’ Gjirokastrën, kthehen reshjet e shiut

Në Gjirokastër dy ditë pas reshjeve të dendura të dëborës situata ka shkuar drejt përmirësimit...

U prek nga tërmeti

Familja në Kuç kalon dimrin në çadër ushtrie

Rikthimi i reshjeve dhe temperatura të ulta e ka gjetur të pastrehë një familje në...

Reshjet e borës

ARRSH: Akset problematike ku ecet me zinxhirë

Kur thuajse i gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq, me reshje dëbore, ngrica...

Foto

Moti i keq detyron OSHEE-në të zbresë në terren

Moti i ftohtë i shoqëruar me reshje dëbore ka shkaktuar probleme në shumta në disa...

Situata në qarqe

Bora bllokon qarkullimin, pezullohet mësimi

Dëbora e rënë mbrëmjen e kaluar në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë...

moti

Reshjet e borës/ Vështirësi në qarkullim në Korçë e Gjirokastër

Dëbora e rënë në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë edhe zonat e...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Sarandë/ KPK shkarkon gjykatësin Alltun Çela

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kryetarin e gjykatës së Sarandës, Alltun...

Detajet

Tepelenë/ Sekuestrohen 102 kg kanabis, 3 të arrestuar

Forcat blu të Tepelenës kanë sekuestruar 102 kilogramë lëndë narkotike Cannabis Sativa si dhe kanë...

Moti

Dëborë dhe ngrica/ Situata e plotë nga veriu në jug

Pas reshjeve të dendura të dëborës dhe ngricave dita e sotme ka nisur me një...