MENU
klinika
Tregu nuk furnizohet

Gjirokastër/ Bien shitjet për fundvit

‘40 destinacionet e nënvlerësuara’

Artikulli për Sarandën, fama mbërrin në Australi

Saranda është një vendpushim në Rivierën Shqiptare, e cila është po aq e njohur për...

Tregu

Kultivimi i mandarinave; Fermerët e Konispolit ankohen

Megjithëse ky ishte një prej viteve më të mbarë për prodhimin fermerët e mandarinave flasin...

Krishtlindjet

Fluks në Kapshticë, sportelet punë me kapacitete të plotë

Fluks dhe radhë të gjata kalimi në pikën kufitare të Kapshticës. Me rastin e Krishtlindjeve,...

Alarmi fals

Policia ‘blindon’ sërish Lazaratin

E gjithe policia e Gjirokastrës ka zbarkuar në Lazarat në orët e vona të natës...

Analiza shkencore

Arkitektët ‘shpëtojnë’ Gjirokastrën!

Një grup prej 27 studentësh arkitekture nga Tirana dhe Firence prej një jave gjenden në...

‘Perla e zezë’

Sarandë/ Ankorohet jahti më i madh në botë

Jo vetëm për stinën e verës, por edhe të dimrit, bregdeti i Sarandës ngelet atraktiv...

Detajet

Gjirokastër/ Shkrumbohet makina, dyshohet e qëllimshme

Një automjet është përfshirë nga flakët në Gjirokastër rreth orës 6 të mëngjesit të sotëm...

I mbytur 3 ditë më parë

Zbulohet trupi i pajetë i një 45-vjeçari në Sarandë

Mbrëmjen e sotme në bashkinë Finiq, është gjetur i mbytur një person në një kanall...

Gjuetia në Parqet natyrore

Gjirokastër/ Monitorime për gjuetinë e paligjshme

Në Parkun Natyror “Zagoria” punonjësit e Agjencisë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura, Gjirokastër kanë filluar...

Operacioni ‘Drino 2’

Gjirokastër/ Rikthehen emigrantët ilegalë në Greqi

Në Gjirokastër u finalizua operacioni i policisë “Drino 2”, që u zhvillua nga data 30...

Gjirokastër

Alarm në Zagori, Gjiknuri leje për 500 shpime nafte

Krahina e Zagorisë rrezikon bombardimin me tritol nga një firmë e njohur ndërkombëtare e hidrokarbureve,...