MENU
klinika
Shpallet në kërkim nga policia

E rëndë! 19-vjeçari përdhunon të miturën në Vlorë

Reagon ministria e Mbrojtjes

Çfarë ndodhi? Tym nga anija luftarake në Gjirin e Vlorës

Një anije luftarake është parë të nxjerrë tym në Gjirin e Vlorës. Lidhur me këtë...

Ç’përmban marrëveshja për zhvillimin e parkut

Menaxhimi i Butrintit/ Cili është Fondacioni Shqiptaro-Amerikan?

Projekti i menaxhimit të Parkut Kombëtar të Butrintit shkaktoi mjaft reagime në arenën politike për...

Vodhën 173 milionë lekë në market

Zbardhet dosja e grabitjes në Sarandë

Gjykata e Sarandës nuk ka pranuar kërkesën e një prej autorëve të vjedhjes së një...

Plani i Butrintit

“BIRN”: Katering dhe rritje e çmimit të biletës

Një plan i qeverisë shqiptare për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit si një fondacion,...

Koncesioni për Butrintin

Kush e financon “Fondacionin” që do menaxhojë Parkun Kombëtar

Projekti i menaxhimit të Parkut Kombëtar të Butrintit shkaktoi mjaft reagime në arenën politike për...

Si do shfrytëzohet Parku Arkeologjik

Hotele dhe restorante në Butrint, plani i biznesit të Fondacionit!

Parku Kombëtar i Butrintit, një nga asetet historike dhe kulturore më të mëdha kombëtare do...

Kush janë personat e arrestuar

Tjetërsuan mijëra hektarë tokë në Shëngjin, 4 në pranga

Pas ndryshimit të vendimit të Gjykatës së Apelit të Posaçëm për të akuzuarit për tjetërsimin...

Tjetërsimi i pronave në Shëngjin

Policia ekzekuton vendimet e Gjykatës, ndalohen dy persona

Të paktën dy persona janë ndaluar nga policia e Lezhës, e cila që nga mbrëmje...

"Një bukuri e rrallë dhe lehtësisht e arritshme"

Rama publikon pamjet e rrugës së Parkut të Apollonisë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes duke publikuar pamjet nga rruga e re...

Kush janë kandidatët (EMRAT)

‘Rithemelimi’ zhvilllon zgjedhjet në Himarë dhe Bulqizë

Komisioni i Rithemelimit njofton se këtë të martë do të mbahen zgjedhjet për kryetarët e...

Emrat

Caktohen drejtuesit e përkohshëm të 4 prokurorive

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar katër drejtues të përkohshëm të zyrave të prokurorive....