MENU
klinika
Shkak moti dhe punimet në port

Kroçera nuk ankorohet dot në Vlorë

Procedohen penalisht edhe 5 të tjerë

Ktheu banesën në ‘kazino’, arrestohet 43 vjeçari

Kishte përshtatur banesën që kishte marrë me qira, për organizimin e veprimtarive të paligjshme të...

Tjetër trupe gjykuese

Apeli i GJKKO kthen për rigjykim çështjen “Habilaj”

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar kthen për rigjykim çështjen...

Zbardhet Llogaraja

Dimri zbret edhe në Jug

Moti i keq dhe temperaturat e ulëta që kanë përfshirë prej ditësh vendin tonë kanë...

Shtrëngata shiu dhe reshje bore në zonat malore

Përkeqësohet moti në vend, si do të jenë temperaturat

Nga dita e sotme moti parashikohet kryesisht i paqëndueshëm, ndërsa temperaturat do të pësojnë një...

Listë e pjesshme edhe në listat e Këshillit Bashkiak

Zgjedhjet/ 15 bashkitë ku merr pjesë PD

Pas informaciove të marrë pranë KQZ, gazetarja e ABC News, Esiona Konomi në një lidhje...

Prej 2 javësh s'ka asnjë kontakt me familjen

Zhduket një 45-vjeçare në Vlorë

Një 45-vjeçare ka humbur kontaktet me familjen në Vlorë. Bëhet fjalë për Veziko Bojkon, nga...

Arrestohet njëri prej autorëve

Grabitet gjatë natës firma e ndërtimit në Vlorë

Një 32-vjeçar është arrestuar në Vlorë, pasi në bashkëpunim me një tjetër të maskuar kanë...

Bllokohet qarkullimi i mjeteve

Shembet muri mbrojtës në krah të rrugës te “Uji i Ftohtë” në Vlorë

Është shembur muri mbrojtës në krah të rrugës kryesore në zonën e “Ujit të Ftohtë”...

Të dy përfundojnë në spital

Tepelenë/ 42-vjeçari godet me thikë gruan dhe më pas veten!

Një 42-vjeçar ka goditur me thikë gruan e tij 40-vjeçare në Tepelenë mëngjesin e sotëm...

Nga ‘katharsis’ në Qarkun e Vlorës, te gratë e veriut!

Emrat e rinj të PS që kandidojnë për kryebashkiakë

Kryesia e PS ka vendosur që vetëm 16 nga 61 kryetarët aktualë të bashkive të...

Ecuria e punimeve

Hapet 100% njëri nga tunelet e Llogarasë

Punimet në Tunelin e Llogarasë po vijojnë me ritme të shpejta, ndërsa pas hapjes 100%...