MENU
klinika
Dënimi 3 vjet burg

Sarandë/ Arrestohet 63 vjeçari, i dënuar në mungesë

Fituesi

Drejtuesi i ri/ PD mbyll zgjedhjet dhe në Sarandë

Demokratët në Sarandë do të vijojnë të drejtohen nga Hariz Mema, i cili fitoi me...

Detajet

Ish-kreu i komunës së Lazaratit kryetar i PD në Gjirokastër

Kryetari i ri i Partisë Demokratike në qytetin e Gjirokastrës do të jetë ish-kreu i...

Detajet

Gjirokastra mahnit studentët francezë

Një grup studentësh francezë në një udhëtim për të njohur Shqipërinë, teksa vizituan kalanë Argjiro...

Kapen 32 kg drogë

Sarandë/ Policia godet grupin kriminal, 3 të arrestuar

Forca e Ligjit ka goditur një rast të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike në...

Operacioni ‘Prita 2’

Gjirokastër/ Kapen 30 kg kanabis, tre të arrestuar

Policia e Gjirokastrës me anë të operatorëve të vet në terren, ka finalizuar operacion antidrogë...

Në Gjirokastër

Instituti Meteorologjik: Priten përmbytje masive

Gjirokastra nesër do të jetë një prej zonave me intensitet të lartë rreshjesh. Kjo konfirmohet...

Vetting-u

KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Enton Dhimitri

Gjyqtari në Gjykatën e Apelit Gjirokastër, Enton Dhimitri, është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i...

Produktet bio

Peleshi: Të mbështesim produktet shqiptare

Hapet në Përmet inkubatori i parë i produkteve tipike shqiptare. Një hapësirë e përbashkët për...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit

Vettingu/ Në ‘sitë’ gjykatësi i Apelit në Gjirokastër

Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit në kuadër të Vettingut, po mban një seancë dëgjimore me...

Gjirokastër

Nisin përmbytjet e para/ Rrugët mbushen me ujë

Përmbytjet e para janë shkaktuar në jug të vendit, teksa vijnë pamje nga qyteti i...

11 të akuzuarit

Dosja Lazarati/ Avokati: Vendimi një farsë, vrasësi i efektivit i lirë

Pasi Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda la në fuqi vendimin për dosjen “Lazarati2”,...