MENU
klinika
“Kanë zgjedhur të sfidojnë qeverinë dhe kryeministrin më të gabuar”

Rama me mesazh të fortë për situatën në Rinas: I kanë bërë llogaritë gabim

“Programi ‘Ujë 24 orë’ do shtrihet edhe në zona rurale”

Rama në Memaliaj: Janë 120 kantierë për rrjetet e ujësjellësit…

Kryeministri Edi Rama, nga Memaliaj, deklaroi se programi “Ujë 24 orë” do të shtrihet edhe...

Nga qendra shëndetësore, tek ujësjellësi e kinemaja

Rama inspekton në këmbë projektet e Përmetit

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në qytetin e Përmetit, ku i shoqëruar nga kandidatja e...

Në akuzë për përdhunimin e adoleshentes

Arrestohet 31-vjeçari në Sarandë

Policia e Sarandës ka arrestuar 31-vjeçarin E. S., i cili u shpall në kërkim pak...

Takim me të rinjtë në Delvinë

Denaj: S’ka rezultat që nuk arrihet me PS-në

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri shoqëruar nga kandidatja për...

"Mbështetje për punësimin"

Gjiknuri e Denaj në Delvinë: PS ka program të posaçëm për rininë

PS ka një program të veçantë për rininë, sidomos për punësimin e saj. Ky ishte...

Vangjel Tavo

Kandidati i LSI: Synoj të dyfishoj vendet e punës në Gjirokastër

Kandidati i LSI në Gjirokastër, Vangjel Tavo i ftuar në emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’...

Shpallet fituesi për portin turistik

“Marina Vlorë” kalon te privati për 35 vjet

Shpallet kompania fituese e koncesionit “Për projektimin, ndërtimin, operimin, mirëmbajtjen dhe transferimin e një porti...

Miqtë kujtojnë Bashkim Finon

“Për të, ndien dhimbje sot, çdo gur i Gjirokastrës”

Lajmi i ndarjes nga jeta e Bashkim Finos, në moshën 59-vjeçare trishtoi kolegët, miqtë dhe...

Po punohet për zbardhjen e ngjarjes

Fier/ Vetëvritet 43-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier. Mësohet se rreth orës 02:25, në lagjen...

Të moshuarit, frikë nga virusi jo vaksina kineze

“Sinovac” mbërrin në Fier Vlorë, dhe Durrës

Me mbërritjen e dozave të vaksinës kineze Sinovac në vendin tonë ka nisur procesi i...

Hera e saj e parë në qytetin e gurtë

Ambasadorja amerikane vizitë dyditore në qytetin e Gjirokastrës

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim po qëndron në një vizitë dyditore në qytetin e...