MENU
klinika
"Nëse vijohet kështu…"

Greqia dhe Turqia në prag të luftë, Dendias flet i prerë

Çmimi i druve në stratosferë!

Grekët i frikësohen situatës energjetike gjatë dimrit

Banorë të bashkisë Zografou të Athinës mbushin makinat e tyre me rreth 20 ton dru...

Gazetari: Turqia mund t’i përdorë për të kërcënuar Greqinë

Biden do t’i shesë Erdoganit “bishat” luftarake

Presideni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka marrë kritika të ashpra nga...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm...

Maqedonia e Veriut i kërkon energji Greqisë

Greqia mund të ndihmojë Maqedoninë e Veriut sa i përket energjisë, linjave energjetike dhe nevojës...

Sondazhi: Qytetarët nuk e duan luftën

“64% e turqve nuk ndjejnë armiqësi ndaj popullit grek”

Ndonëse tensionet Turqi-Greqi janë përshkallëzuar pas deklaratave të forta të politikanëve nga të dyja vendet,...

Greqia shënjestron me raketa avionët turq

“Franca dhe grekët duan të na pushtojnë, janë dyfytyrësha”

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar ka bërë një mori deklaratash të forta ndaj Francës...

Aromë lufte Turqi-Greqi / Franca mbron Athinën

Mitsotakis sfidon Erdoganin: Ejani ditën, do t’ju presim!

Menjëherë pas deklaratave të forta të Turqisë rreth incidenteve në Egjeun lindor, kryeministri grek Kiriakos...

Raporti tronditës i prokurorit

“Nëna i dha ilaçin vdekjeprurës vajzës përmes ushqimit”

Janë zbardhur detaje tronditëse nga vrasja e 9-vjeçares në Greqi, ku sipas raportit të prokurorit...

Skandali i përgjimeve

Pse Greqia duhet të shkojë drejt zgjedhjeve të parakohshme

Nga Kostas Arvanitis “Eu Observer” Në fillim të muajit gusht lajmi mori dhenë. Një stuhi...

“Kemi siguruar 12 milje në det”

Mitsotakis tregon marrëveshjen me Shqipërinë për gjyqin e Hagës

Integrimi evropian i Shqipërisë është në favorin e Greqisë, ka theksuar midis të tjerash në...

Mitsotakis: Jemi gati!

Greqia merr masa për të siguruar energji në dimër

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka thënë të dielën se shteti që udhëheq ai, ka...

“Ishte në tokë me litar në qafë”

Vrasja e biznesmenit shqiptar, 20-vjeçari tregon si e kryen krimin

Ditën e djeshme në ishullin Rodos të Greqisë u zhvillua gjyqi për vrasjen e biznesmenit...