MENU
klinika
Përleshje në kufi me Turqinë

Rriten tensionet në Greqi, zjarr në një kamp refugjatësh

Intervenon policia greke

Refugjatët vazhdojnë përpjekjet për të kaluar në Greqi

Refugjatët në Turqi po vazhdojnë të kalojnë kufirin nga qyteti i Edirnes drejt Greqisë, ndërsa...

"Nuk mund t’i lëmë këta njerëz në ishuj"

Greqia ndërton dy kampe të reja për migrantët

Greqia do të ndërtojë dy kampe të reja të përkohshme për pritjen e qindra migrantëve,...

Shumica e tyre erdhën nga Egjipti dhe Izraeli

Greqia ‘rreziku’ i Ballkanit, 66 raste me koronavirus

Greqia është vendi ballkanik me përhapjen më të madhe të koronavirusit duke përbërë një kërcënim...

Raportimi i mediave greke

Alarm në një shkollë në Greqi, dy nxënës shqiptarë me koronavirus?

Alarm në një shkollë në Leheo, Korinth, pasi dy nxënës, fëmijë emigrantësh shqiptarë dyshohen për...

Numri i të prekurve shkon në...

Koronavirus/ Greqia mbyll shkollat dhe ambientet publike

Vijon të rritet frikshëm numri i viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi. Mediet raportojnë se...

Një mësuese në Selanik

Greqia konfirmon rastin e pestë me koronavirus

Greqia ka konfirmuar rastin e pestë me koronavirus. Pacientja është një mësuese që jeton në...

Fillimisht u dyshua për koronavirus, por...

Humb jetën rrugës për në spital i riu shqiptar në Greqi

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi, pasditen e sotme. Një 32-vjeçar shqiptar ka...

Një 36-vjeçare që vinte nga Italia

Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus në Greqi

Konfirmohet rasti i katërt me koronavirus në Greqi. Mësohet se nga virusi është prekur një...

Mbërrin koronavirusi në Greqi

Konfirmohet rasti i parë, një 23-vjeçare që kishte qenë në Itali

Konfirmohet rasti i parë në Greqi me koronavirus, një 23-vjeçare që kishte qenë në Itali....

Ndërpritet puna në disa institucione

Greqia “paralizohet” nga greva 24 orëshe

Punonjësit e pushtetit lokal, gazetarët, punonjësit e spitaleve shtetërore, të hekurudhave dhe të porteve i...

Sindikatat kundër ligjit të ri për sigurimet

Grevë në Greqi/ Paralizohet transporti publik

Grevë e përgjithshme sot në Greqi. Paralizohet krejtësisht transporti publik në Athinë, linjat e trenit...