MENU
klinika
Detajet

Greqia goditet nga një tërmet 5 ballë, epiqendra afër Athinës

Bilanci

Tronditet Greqia, tërmeti “shkund” Athinën

Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ka tronditur kryeqytetin grek, Athinën, këtë të premte, duke...

Frontex "shtrin krahët" në Ballkan

“Vija e gjelbër”/ Blindohet kufiri me Greqinë

Ky mision ka nisur para dy muajsh. Operacioni i Agjencisë europiane të Mbrojtjes së Kufirit...

Detajet

Greqi, një shqiptar gjendet i varur në qelinë e burgut

Një 38-vjeçar shqiptar, i cili vuante dënimin në burgun e Korydallos në Greqi i ka...

Detajet

E rëndë në Greqi, shqiptari vret bashkëkombësin në sy të fëmijëve

Një shqiptar, baba i dy fëmijëve është vrarë sot në Greqi nga miku i tij....

Krimi që tronditi Greqinë

Fermeri vret shkencëtaren amerikane

Një krim i rëndë ka ndodhur në Greqi, lajm që ka gjetur vend në mediat...

Çfarë është vendosur?

Përforcohen kufijtë? Qeveria e re greke me plane të reja

Qeveria e re greke nënvizoi të hënën synimin e saj për të përforcuar kufijtë e...

Bilanci i dëmeve materiale dhe njerëzore

Vërshimet në perëndim të Greqisë, autoritetet evakuojnë banorët

Autoritetet greke kanë evakuuar dhjetëra banorë nga shtëpitë e tyre në perëndim të vendit, vetëm...

Nisin hetimet

Tjetër viktimë, shqiptari qëllohet për vdekje në Athinë

Ekzekutohet me armë zjarri një shqiptar në Athinë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke,...

Lëkundje të fuqishme!

Greqia ‘shkundet’ sërish nga tërmeti!

Katastrofa të njëpasnjëshme natyrore po godasin vendin fqinj të shqiptarëve, Greqinë. Pas stuhisë së fuqishme...

BE ka shkaktuar shumë prej tyre

Qeveria e re e Greqisë do të përballet me shumë vështirësi!

Demokracia, siç thuhet shpesh, filloi në Greqi. Ama kohët e fundit, Athina e ka pasur...

Video

Stuhi apokaliptike në Greqi, 6 të vdekur dhe 100 të plagosur

Një stuhi apokaliptike ka “pushtuar” shtetin fqinjë grek. Si pasojë e motit të keq që...