MENU
klinika
BE ka shkaktuar shumë prej tyre

Qeveria e re e Greqisë do të përballet me shumë vështirësi!

Video

Stuhi apokaliptike në Greqi, 6 të vdekur dhe 100 të plagosur

Një stuhi apokaliptike ka “pushtuar” shtetin fqinjë grek. Si pasojë e motit të keq që...

Dëshmi rrëqethëse

Greqia në flakë,digjen disa shtëpi

Greqia ndodhet në një situatë të tmerrshme, teksa flakët e zjarrit po përhapen me shpejtësi,...

Detajet

Arrestohet familja shqiptare në Greqi, çfarë iu gjeti policia

Një familje shqiptare ka rënë në prangat e policisë greke në Selanik. Mediat fqinje raportojnë...

Ikën Siriza

Faqja e re e Greqisë me kabinetin Mitsotakis

Kryeministri i ri i qendrës së djathtë Kyriakos Mitsotakis emëroi kabinetin e tij të hënën...

Zgjedhjet në Greqi

Tsipras pranon humbjen, telefonon kryeministrin e ri

Gjatë ditës së djeshme në Greqi janë mbajtur zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme. Pas shpalljes...

Exit Poll

”Demokracia e re” fiton zgjedhjet në Greqi

Procesi i votimit në shtetin fqinj sapo ka përfunduar. Partia ”Demokracia e re” (ND) e...

Dyshimet e para

Greqi/ Gjendet i vdekur një shqiptar

Një trup i pajetë që i përket një burri rreth 45 vjeç, ende i paidentifikuar,...

Sot zhvillohen zgjedhjet

Tensione në Greqi, sulmohen me bomba molotov zyrat e PASOK

Janë shënuar tensionet e para në Greqi, e cila po zhvillon sot zgjedhjet parlamentare. Mediet...

Votojnë edhe 150 mijë shqiptarë

Greqia zgjedh sot qeverinë e re!

Greqia sot voton për zgjedhjet parlamentare në vend. Mediat greke raportojnë se kutitë e votimit...

"Shenja për ndërrim pushteti"

Greqia të djelën me parlament të ri, DW paralajmëron

“Të dielën në mëngjes kutia e votimit është akoma bosh”, përsëriste gjithmonë në fushatë Aleksis...

Ballkani në krizë

Merkel: Rajoni të kopjojë Zaevin dhe Tsiprasin

Kancelarja gjermane Angela Merkel edhe pse nuk pret hyrje të shpejtë të Ballkanit Perëndimor në...