MENU
klinika
Mbi 100 mijë nisen drejt ishujve në pak orë

“Përmbytet” nga turistët Porti i Pireut në Greqi

"Më pëlqen të shoh zjarrfikësit kur i shuajnë"

Greqi, arrestohet 10-vjeçari pasi i vuri flakën pemëve

Një rast i pazakontë ka ndodhur në Greqi. një 10-vjeçar është arrestuar në Lesbos me...

Ambasadori grek flet i prerë nga Beogradi

“Greqia nuk do ta njohë Kosovën!”

Ambasadori i Greqisë në Beograd, Giorgos Giakofotakis, ka thënë të enjten se Athina nuk do...

“Do e shisnim 50 mijë euro”

Dy miqtë grekë i rrëmbejnë nënës shqiptare foshnjën

Një histori si në filma është ajo që ka ndodhur në lagjen Aegaleo të Athinës,...

Nisin dorëheqjet

Greqia “zien” nga skandali i përgjimeve!

Shërbimi sekret grek ka përgjuar një gazetare dhe një politikan me emër të opozitës. Skandali...

Tensione Turqi – Greqi/ Përgjigjet Athina

Ministri turk: Një ditë mund ta marrim ishullin grek me not

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar, ka shtuar tensionet me Greqinë pak para nisjes së...

Greqia përgjigjet duke “rekrutuar” aleatët e saj

Tensione në Mesdhe, anija turke nis nesër kërkimet

Greqia po mobilizon aleancat e forta që ka ndërtuar në rajon me Egjiptin dhe Izraelin,...

Dyshohet se ishte nën efektin e drogës

Shqiptari masakron me thikë grekun

Një sherr i ashpër ka ndodhur pasditen e së shtunës, 6 gusht në qendër të...

Një valë e re infeksioni?

3-vjeçarja vdes nga koronavirusi në Greqi

Një 3-vjeçare e diagnostikuar me Covid-19 ka ndërruar jetë. Ngjarja e rëndë raportohet të ketë...

Greqi

E rëndë, emigrantja shqiptare gjendet e vdekur në shtëpinë e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një 29-vjeçare shqiptare është gjetur e pajetë...

Arrestohet një shqiptar

Policia greke gjen parcelën “gjigande” me hashash

Autoritetet policore të Greqisë kanë zbuluar një plantacion të ri dhe shumë të madh hashashi....

Ja çfarë përmban projektvendimi

Votimi i diasporës në zgjedhje, zbardhet propozimi i KQZ

Gazetari i “Panorama” Mariglen Kume ka siguruar propozimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për rregullat...