MENU
Deklarata

Tsipras mbron fondet sekrete greke për median në Shqipëri

Fondet sekrete

A ka lidhje Kotzias me Sorosin?

Kundërshtimi i egër midis Panos Kamenos, ministrit të Brendshëm të Greqisë dhe njëherësh kryetarit të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Maqedonia së shpejti me emrin e ri

Maqedoni Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë në rend dite e kanë pasur pikën për të...

Kriza qeveritare në Greqi

Aleksis Tsipras betohet si ministër i Jashtëm

Kryeministri grek Aleksis Tsipras u betua si ministër i Jashtëm, pas dorëheqjes së Nikos Kotzias,...

Marrëdhënia Maqedoni-Greqi

Tsipras: Urime për shokun tim Zoran Zaev

Kryeministri grek Aleksis Tsipras pas votimit në Kuvendin e Maqedonisë të fillimit të procedurës që...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova gati të bëhet me ushtri

-Kosovë Me 101 vota për, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar në lexim të...

Ndryshimi i emrit

Tsipras: Nuk do ketë një mundësi tjetër për Shkupin

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, i ka bërë apel Maqedonisë për miratimin e emrit të nënshkruar...

Shkak Tirana dhe Shkupi

Tsipras merr detyrën e Kotziasit

Me një deklaratë televizive për mediet, kryeministri grek Alexis Tsipras ka pohuar se, me dhimbje...

Detajet

Pas sherrit në qeveri, Kotzias jep dorëheqjen

Një ditë pas një takimi të tensionuar të kabinetit, gjatë së cilës ai u konfliktua...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ai është ende i gatshëm për...

Marrëveshja e Prespës

Kotzias: Kemi rënë në dakordësi

Kemi arritur Marrëveshjen më të mirë, kështu ka thënë ministri grek i Punëve të Jashtme,...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova afër anëtarësimit edhe në një organizatë

Kosovë Ardhja e një personi në krye të Interpol-it nga një vend i cili e...