MENU
klinika
Tërmet mes Rodos dhe Karpathos

Lëkundje të tjera në Greqi

Alarmohen banorët

Vijon paniku në Greqi, tërmeti godet zonën pranë Shqipërisë

Greqia vijon të goditet nga tërmetet. Një tjetër tërmet ka rënë mbrëmjen e kaluar, rreth...

Nuk dihen shkaqet

Gjendet e vdekur shkencëtarja britanike, u zhduk të hënën

Shkencëtarja britanike e cila ishte zhdukur për disa ditë është gjetur e vdekur në fund...

Frikë në Greqi

Zhduket një tjetër shkencëtare, doli për vrap

Zhduket një tjetër shkencëtare në një ishull grek. Shkencëtarja britanike Dr. Natalie Christopher është zhdukur...

Vendimi

Vranë studenten/ Çfarë do të bëhet me shqiptarin dhe grekun?

21-vjeçari grek Manolis Koukouras dhe 20 vjeçari shqiptar Aleksandër Luca të akuzuar për përdhunimin dhe...

Çfarë ndodhi?

Protestoi pas varrimit të Kacifas, greku “non-grata” në Shqipëri

Një shtetasi grek i refuzohet hyrja në Shqipëri përmes Pikës Kufitare të Kakavijës. Burime policore...

Toka greke nuk njeh paqe

Greqia në alarm, shkundet për herë të dytë nga tërmeti

Toka greke vijon të lëkundet nga tërmetet e njëpasnjëshme. Është regjistruar tërmeti i dytë për...

Ç'po ndodh?

Greqia sërish në panik, tërmeti ‘shkund’ ishullin ku rri kryeministri

Paniku nga tërmetet në Greqi është shtuar sërish teksa një tërmet me magnitudë 4.8 të...

"Shakaja më e shkurtër e viteve ’90, realitet"

1 milion turistë shqiptarë në Greqi? Dominojnë në tre rajone

“Turist shqiptar”, shakaja më e shkurtër e viteve ’90 tashmë është bërë realitet. Këshu e...

Dëshmia

“Më përdhunuan dhe më…”, turistja denoncon shqiptarët

Dy të rinj, të moshës 23 dhe 28 vjeçare, kushërinj nga Shqipëria, por me banim...

Fotot e trishta

Kur Greqia sulmoi Shqipërinë e vrau mbi 100 ushtarë!

70 vite më parë, më 2 gusht të 1949, Greqia sulmoi kufijtë juglindorë të Shqipërisë...

Emri

Shkoi për pushime, zhduket i riu shqiptar në Greqi

Një 26-vjeçar shqiptar në Greqi është zhdukur pasditen e djeshme pranë zonës së Kalamotit në...