MENU
klinika
"Mbajmë Greqinë në këmbë dhe..."

Greqi/ Qeveria e Mitsotakis merr besimin nga Parlamenti

Zjarrëfikëse dhe helikopterë në zonë

Greqia në “luftë” me flakët, rrethohet vendngjarja

Në zonën e stadiumit “Markopoulo” në Attica në Greqi ka rënë një zjarr i madh....

Objektivat e Mitsotakis

A do rilindë klasa e mesme në Greqi?

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i ka prezantuar parlamentit objektivat konkretë të qeverisë së tij...

Detaje

“Tmerri i grekëve”, shkatërrohet banda shqiptare në Greqi

Një bandë shqiptare në Greqi, e cila ka kryer një seri vjedhjesh në Mykono është...

Detajet

Greqia goditet nga një tërmet 5 ballë, epiqendra afër Athinës

Një tërmet, 5 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur sot Greqinë. Sipas të dhënave...

Bilanci

Tronditet Greqia, tërmeti “shkund” Athinën

Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ka tronditur kryeqytetin grek, Athinën, këtë të premte, duke...

Frontex "shtrin krahët" në Ballkan

“Vija e gjelbër”/ Blindohet kufiri me Greqinë

Ky mision ka nisur para dy muajsh. Operacioni i Agjencisë europiane të Mbrojtjes së Kufirit...

Detajet

Greqi, një shqiptar gjendet i varur në qelinë e burgut

Një 38-vjeçar shqiptar, i cili vuante dënimin në burgun e Korydallos në Greqi i ka...

Detajet

E rëndë në Greqi, shqiptari vret bashkëkombësin në sy të fëmijëve

Një shqiptar, baba i dy fëmijëve është vrarë sot në Greqi nga miku i tij....

Krimi që tronditi Greqinë

Fermeri vret shkencëtaren amerikane

Një krim i rëndë ka ndodhur në Greqi, lajm që ka gjetur vend në mediat...

Çfarë është vendosur?

Përforcohen kufijtë? Qeveria e re greke me plane të reja

Qeveria e re greke nënvizoi të hënën synimin e saj për të përforcuar kufijtë e...

Bilanci i dëmeve materiale dhe njerëzore

Vërshimet në perëndim të Greqisë, autoritetet evakuojnë banorët

Autoritetet greke kanë evakuuar dhjetëra banorë nga shtëpitë e tyre në perëndim të vendit, vetëm...