MENU
klinika
Pas akuzave të Greqisë

Presidenti serb Vuçiç: Do vijojmë të shesim armë për shtetet e tjera!

Kufiri detar

Ministri i Jashtëm grek: Është bërë 12 milje në Jon dhe në mënyrë të njëanshme nga ne dhe shqiptarë

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka dhënë një intervistë të gjatë për Newsbomb.gr, ku...

Çfarë po ndodh në Egje?

Turqit “rrethojnë” ishujt grekë

Çështjet e sovranitetit kombëtar të ishujve grekë janë ngritur në mënyrë indirekte nga Turqia. Një...

Rasti i parë në rajonin e Thesalisë

I riu shqiptar infektohet me linë e majmunëve

Një 24-vjeçar me origjinë shqiptare që jeton në Magnezi është rasti i parë i lisë...

Evakuohen banorët në periferi të Athinës

“Digjet” Greqia, qindra zjarrfikës në luftë me flakët

Periferia e Athinës po digjet për të dytën ditë radhazi nga zjarret, teksa 500 zjarrfikës...

"Çdo gjë ishte e ligjshme"

Rrëzimi i avionit me municione, reagon Vuçiç

Presidenti serb Aleksandër Vuçic ka reaguar pas rrëzimit të avionit Antonov, në Kavalla të shgtunën....

Misteret mbi avionin serb të rrëzuar në Greqi

Athina protestë diplomatike ndaj Beogradit

Qeveria greke do të protestojë në rrugë diplomatike lidhur qëndrimin e Serbisë ndaj rrëzimit të...

Ishte nisur nga Serbia

Publikohen fjalët e fundit të pilotit të avionit që u rrëzua në Greqi

“Kemi zjarr në motor”, këto ishin fjalët e fundit të pilotit të avionit ukrainas që...

Tragjedia ajrore me avionin ukrainas që u rrëzua në Greqi

Gjenden trupat e pajetë të 8 anëtarëve të ekuipazhit

Autoritetet greke gjetën mbrëmjen e djeshme trupat e pajetë të tetë anëtarëve të ekuipazhit të...

Turizëm për të gjithë

Greqia iu jep para qytetarëve për të bërë pushime

Qeveria greke ka nisur aplikimin e një programi të ri për të ndihmuar qytetarët e...

Tetë anëtarët e ekuipazhit humbën jetën

Çfarë po transportonte avioni që shpërtheu në flakë

Avioni ukrainas i mallrave, që u rrëzua të shtunën vonë në Greqi, po transportonte 11.5...

Alarm në Greqi

Rrëzohet avioni ushtarak me 12 tonë lëndë të rrezikshme

Në afërsi të fshatit Paleochori në komunën e Pangait, avioni Antonov 12 i kompanisë ukrainase...