MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

A do të nënshkruhet marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë?

Ish-ministri grek

Kotzias: E ardhmja i takon miqësisë sonë

Për miqësinë në mes dy popujve, për efektet pozitive në të dyja vendet çka do...

Të dhënat e policisë

Zhduket në Greqi 31-vjeçarja shqiptare, jeta e saj në rrezik

Një 31-vjeçare shqiptare, është zhdukur që prej datës 17 dhjetor pranë kufirit grek-shqiptar, në Follorinë....

Zarfi me plumb

Kërcënohet me jetë ish-ministri i Jashtëm grek

Ish-ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias mori një telefonatë nga një person i panjohur që...

'Sherr' në parlamentin grek

Tsipras-Mitsotakis debatojnë për minoritetin grek në Shqipëri

Duke kritikuar politikën e qeverisë “Tsipras”, në një debat parlamentar që i kushtohej miratimit të...

Deklarata

Greqia ‘kërcënon’ Shqipërinë: Ta dijnë se për t’u futur në BE…

Perspektiva europiane e Shqipërisë kalon nëpërmjet respektimit të minoritetit grek, kështu deklaroi lideri i opozitës...

Detajet

Greqi, sulm me bombë në televizionin SKAI

Një shpërthim me bombë ka ndodhur në kanalin televiziv SKAI në Greqi rreth orës 02:30 të...

Përmbledhja ditore e rajonit

BE-ja me kërkesë specifike për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë Ende nuk është caktuar ndonjë datë nga Bashkimi Evropian për takimin e radhës ndërmjet...

Deklarohet Tsipras

‘Marrëveshja e Prespës shpëtoi Maqedoninë greke’

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras, tha se me Marrëveshjen e Prespës, e majta nuk e...

Kërkim për naftë e gaz

Greqia, 500 mln euro investim në detin Jon

Kompanitë që kërkojnë naftë dhe gaz në tokë dhe në det në pjesën perëndimore të...

Deklarata

Ministri plotësues grek: Zgjerojmë ZEE-në në detin Jon

Ministri plotësues i Jashtëm grek, Georgios Katrugalos është përgjigjur ndaj një pyetjeje se çfarë do...

Përplasja me policinë

U vra nga policia greke/ Zbardhet identiteti i shqiptarit

Ditën e djeshme gjatë një operacioni të Policisë greke për lëndët narkotike, ka mbetur i...