MENU
klinika
Detajet

Vrasja e shqiptarit në Janinë, reagon policia greke

Përplasje me armë zjarri

Grekët marrin hak/ Policia vret një shqiptar në Janinë

Mësohet se pas një përplasje me armë zjarri me policinë greke ka mbetur i vrarë...

“Kokaina”

Grupi i shqiptarit hetohet për ekzekutimin e grekut

Dalin detaje të reja në lidhje me operacionin “Impacto 444”, i cili u zhvillua në...

Varrimi i Kacifas

Greqi/ Ish-ministri Nikos Filis: Kacifas duhej të çarmatosej

Avokati i familjes së Konstantinos Kacifas, Aleksandros Likurezos, deklaroi se nesër në drekë do të...

Spostim i përhershëm

Tërmeti zhvendos ishullin Zakinthos 3 centimetra

Tërmeti i fuqishëm i përpara disa ditëve e ka zhvendosur në mënyrë të përhershme ishullin...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Shkëmbimi i territoreve një ide e rrezikshme’

Kosovë Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke...

Deklarata e Tsipras

‘Marrëveshja e Prespës do të sjell zhvillim ekonomik në rajon’

“Marrëveshja e Prespës do të kontribuojë në prosperitetin ekonomik e gjithë rajonit”. Kështu deklaroi kryeministri...

Deklarata

Zv/Presidenti grek i PE: Kacifas ishte ekstremist, mos e bëni hero

Zv/ presidenti i Parlamentit Europian dhe deputet i partisë së kryeministrit Aleksis Cipras, Dimitrios Papadimoulis...

Deklarata

“Kacifas”/ Pangalos: S’jam pro faqezinjve që sulmojnë policinë

Ish-ministri i jashtëm dhe ish-zëvendëskryeministri grek, Teodoros Pangalos është pyetur nga televizioni Skai lidhur me...

Persona të paidentifikuar

Athinë/ Sulmohet me molotov zyra turistike shqiptare

Një sulm me molotov është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në...

6 të plagosur

Athinë/ Sherr me thika mes shqiptarëve dhe grekëve

Një sherr me thika në Greqi ka përfunduar me 6 të plagosur. Ngjarja e rëndë...

Vrasja e ekstremistit Kaçifas

Qindra grekë protestojnë para ambasadës shqiptare në Athinë

Pas vrasjes gjatë ditës së sotme të 35-vjeçarit Kostandinos Kaçifa, në Bularat të Gjirokastër, kanë...