MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova gati të bëhet me ushtri

Ndryshimi i emrit

Tsipras: Nuk do ketë një mundësi tjetër për Shkupin

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, i ka bërë apel Maqedonisë për miratimin e emrit të nënshkruar...

Shkak Tirana dhe Shkupi

Tsipras merr detyrën e Kotziasit

Me një deklaratë televizive për mediet, kryeministri grek Alexis Tsipras ka pohuar se, me dhimbje...

Detajet

Pas sherrit në qeveri, Kotzias jep dorëheqjen

Një ditë pas një takimi të tensionuar të kabinetit, gjatë së cilës ai u konfliktua...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ai është ende i gatshëm për...

Marrëveshja e Prespës

Kotzias: Kemi rënë në dakordësi

Kemi arritur Marrëveshjen më të mirë, kështu ka thënë ministri grek i Punëve të Jashtme,...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova afër anëtarësimit edhe në një organizatë

Kosovë Ardhja e një personi në krye të Interpol-it nga një vend i cili e...

Marrëdhënia Greqi-Maqedoni

Reagime në Greqi për Marrëveshjen e Prespës

Derisa Kuvendi i Maqedonisë po mundohet të sigurojë shumicën e votave për ndryshimet kushtetuese që...

Përmbledhja ditore e rajonit

Marrëveshja e Prespës duhet zbatuar

Maqedoni Përfaqësuesja e lartë për Siguri dhe Politikë të Jashtme të Bashkimi Evropian, Federica Mogherini,...

Marrëveshja e Prespës

Tsipras: Zbatoni Marrëveshjen, ndryshe s’ka NATO dhe BE

“Nuk ka mundësi tjetër për të dy popujt përveç Marrëveshjes së Prespës. Kjo Marrëveshje është...

Detajet

‘Emri’/ Kamenos kërkon marrëveshje të re me Maqedoninë

Ministri i Jashtëm maqedonas, Nikolla Dimitrov e vlerësoi si të papërshtatshëm propozimin e Ministrit të...

Deklarata

‘Maqedonia në BE dhe NATO pas zbatimit të marrëveshjes’

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos theksoi edhe një herë se vetëm kur Shkupi të përfundojë me...