MENU
Përmbledhja ditore e rajonit

‘Shkëmbimi i territoreve një ide e rrezikshme’

Deklarata e Tsipras

‘Marrëveshja e Prespës do të sjell zhvillim ekonomik në rajon’

“Marrëveshja e Prespës do të kontribuojë në prosperitetin ekonomik e gjithë rajonit”. Kështu deklaroi kryeministri...

Deklarata

Zv/Presidenti grek i PE: Kacifas ishte ekstremist, mos e bëni hero

Zv/ presidenti i Parlamentit Europian dhe deputet i partisë së kryeministrit Aleksis Cipras, Dimitrios Papadimoulis...

Deklarata

“Kacifas”/ Pangalos: S’jam pro faqezinjve që sulmojnë policinë

Ish-ministri i jashtëm dhe ish-zëvendëskryeministri grek, Teodoros Pangalos është pyetur nga televizioni Skai lidhur me...

Persona të paidentifikuar

Athinë/ Sulmohet me molotov zyra turistike shqiptare

Një sulm me molotov është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në...

6 të plagosur

Athinë/ Sherr me thika mes shqiptarëve dhe grekëve

Një sherr me thika në Greqi ka përfunduar me 6 të plagosur. Ngjarja e rëndë...

Vrasja e ekstremistit Kaçifas

Qindra grekë protestojnë para ambasadës shqiptare në Athinë

Pas vrasjes gjatë ditës së sotme të 35-vjeçarit Kostandinos Kaçifa, në Bularat të Gjirokastër, kanë...

Lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Tërmeti 6.8 ballë ‘shkund’ Greqinë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 tronditi Greqinë orët e para të mëngjesit të...

Detajet

Greqi/ Zjarret masive përfshijnë pyjet e Halkidikisë

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën Halkidiki në Greqi në orët e para të...

Detajet

Greqi/ Arrestohet ish-ministri i Mbrojtjes bashkë me gruan

Policia greke ka arrestuar gjatë natës së kaluar ish-ministrin e Mbrojtjes dhe një nga politikanët...

Përmbledhja ditore e rajonit

Një kryetar i komunës në Kosovë kërcënohet me vdekje

Kosova Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka...

Marrëdhënia Greqi-Maqedoni

Tsanakopoulos: Shkupi ka bërë hap historik

Propozimi i votuar me shumicë të dy të tretës në Kuvendin e Maqedonisë për fillim...