MENU
Video

Vrau avokatin grek, zbulohet nga kamerat grabitësi shqiptar

Detajet

Greqi/ Shantazh të miturave me foto nudo, pranga 2 shqiptarëve

Brenda një jave në Greqi janë arrestuar 2 shqiptarë për kërcënim të miturash me fotografi...

Detajet

Kaçifas/ Kërkohet shtyrja e hetimeve, flet avokati

Media greke “Prothotema”, ka publikuar sot detaje të reja për vdekjen e Konstadinos Kaçifas. “Protothema”...

Rriten me 10.9%

Tsipras rrit pagat, ekonomia greke ‘merr’ frymë!

Me duartrokitje është pritur deklarata e kryeministrit Tsipras në mbledhjen e kabinetit me anë të...

Detajet

U gjet i vdekur në burgun grek, identifikohet shqiptari (Emri)

Mësohet identiteti i të burgosurit shqiptar që u gjet i vdekur në burgun e sigurisë...

Vdekja e 3-të brenda pak ditësh

Vdes një tjetër i burgosur shqiptar në qelinë greke

Ditën e sotme në Burgun e Korydallosit në shtetin fqinj grek, raportohet të jetë gjetur...

93 kg marijuanë shqiptare në Greqi

Trafikimi i drogës Shqipëri-Greqi, 3 shqiptar në pranga

Policia greke ka sekuestruar 93 kg marijuanë në Greqi, teksa në pranga kanë rënë tre...

Detaje

Pritet shkarkimi i kreut të ushtrisë greke, arsyeja

Në mediat greke qarkullon lajmi se pritet shkarkimi i kreut të ushtrisë së vendit. Shkak...

Marrëveshja

“Nobel për Tsiprasin dhe Zaevin”

Disa orë pasi Parlamenti grek ratifikoi Marrëveshjen e Prespës, liderët e Socialistëve dhe Demokratëve, të...

Historike

Parlamenti grek ratifikon Marrëveshjen e Prespës

Është marrë sot vendimi historik në Greqi.  Parlamenti grek ka ratifikuar Marrëveshjen e Prespës me...

Ditë historike

U shty me 1 ditë, parlamenti grek voton sot “Prespën”

Ishte vendosur të votohej gjatë ditës së djeshme, por zyra e kryetarit të Kuvendit njoftoi...

Marrëveshja e Prespës

Parlamenti grek voton sot për marrëveshjen me Maqedoninë

Marrëveshja për ndryshimin e emrit të Maqedonisë do të votohet sot në parlamentin grek. Kjo...