MENU
klinika
Në Kapshticë sërish 300 persona në ditë

Greqia mban të mbyllur kufirin me Shqipërinë deri më 30 shtator

Përplasen automjetet në Greqi

Aksident me 4 viktima, humb jetën 19-vjeçarja shqiptare

Një vajzë shqiptare 19 vjeçe ka humbur jetën sot në një aksident me katër viktima,...

Pamjet që po shokojnë botën!

Fëmijët flenë në rrugë pas djegies së kampit

Pasi zjarret rrafshuan të enjten kampin e Lesbos-it në Greqi, mijëra emigrantë janë aktualisht të...

Greqia nxjerr detajet

Sa shqiptarë ‘u futën’ me Covid-19 në vendin fqinj?

Sekretariati i Përgjithshëm Grek për Mbrojtjen Civile mbajti një konferencë për media, në të cilën...

Njoftimi i ambasadës greke në Tiranë

“Pezullohet përkohësisht lëshimi i vizave nga konsullatat”

Ambasada greke në Tiranë njofton se prej masave kufizuese të COVID-19 ëhstë pezulluar lëshimi i...

"Këtë javë marrëveshje me Ministrinë e Brendshme"

Kaosi me pasaportat në Greqi, dokumentet gati për 15 ditë

Nga 15 tetori, të gjithë shtetasit shqiptarë që jetojnë e punojnë në Greqi dhe duan...

Kujdes! Ja rregullat që duhet të ndiqni

Lëvizja në kufi me Greqinë nuk ndryshon deri më 15 shtator

Përmes një njoftimi shpërndarë mediave, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton mbi regjimin...

Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.7 godet verin e Igumenicës

Termet 4.7R në veri të Igumenicës. Një tërmet me madhësi 4.7 i shkallës Rihter ndodhi...

Pandemia Covid-19

Greqia shtyn masat kufizuese, kufijtë të mbyllur deri më …

Greqia vendosi që të shtyjë edhe për 14 ditë masat kufizuese të vendosura për parandalimin...

Si humbi jetën para kolegëve

Marinari shqiptar gjendet i pajetë brenda anijes në Greqi

Një 62-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në një anije shqiptare, në Greqi. Mësohet se...

Ndihmë për biznesin e qytetarët

Greqia, masa të reja kundër Covid-19

Shifrat në rritje të të infektuarve me Covid-19 kanë shkaktuar jo vetëm shqetësim, por dhe...

Dokumentet biometrike

Ambasada njoftim të rëndësishëm për emigrantët që jetojnë në Greqi

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka publikuar sot në faqen e saj zyrtare një informacion...