MENU
klinika
Toka greke nuk njeh paqe

Greqia në alarm, shkundet për herë të dytë nga tërmeti

Ç'po ndodh?

Greqia sërish në panik, tërmeti ‘shkund’ ishullin ku rri kryeministri

Paniku nga tërmetet në Greqi është shtuar sërish teksa një tërmet me magnitudë 4.8 të...

"Shakaja më e shkurtër e viteve ’90, realitet"

1 milion turistë shqiptarë në Greqi? Dominojnë në tre rajone

“Turist shqiptar”, shakaja më e shkurtër e viteve ’90 tashmë është bërë realitet. Këshu e...

Dëshmia

“Më përdhunuan dhe më…”, turistja denoncon shqiptarët

Dy të rinj, të moshës 23 dhe 28 vjeçare, kushërinj nga Shqipëria, por me banim...

Fotot e trishta

Kur Greqia sulmoi Shqipërinë e vrau mbi 100 ushtarë!

70 vite më parë, më 2 gusht të 1949, Greqia sulmoi kufijtë juglindorë të Shqipërisë...

Emri

Shkoi për pushime, zhduket i riu shqiptar në Greqi

Një 26-vjeçar shqiptar në Greqi është zhdukur pasditen e djeshme pranë zonës së Kalamotit në...

Ç'po ndodh në shtetin fqinjë?

Greqia nuk gjen qetësi, tërmeti 5.3 ballë trondit Kretën

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë, duke futur në panik shtetin fqinjë. Mësohet...

Epiqendra

Sërish panik në Greqi, lëkundet Selaniku

Duket se lëkundjet sizmike në Greqi nuk kanë të ndalur. Një tërmet 3.9 e shkallës...

Negociatat me BE

“Greqia nuk do ta bllokojë Shqipërinë, por ka kushte”

Mediat greke kanë dalë sot me një njoftim të rëndësishëm. “Greqia nuk do bllokojë anëtarësimin...

Çfarë thonë sizmiologët?

Panik shumë pranë Shqipërisë, paralajmërohen tërmete të mëdha

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur shtetin fqinjë, Greqinë gjatë mbrëmjes së djeshme. Ndërkohë lëkundjet...

Detaje

“Shkundet” sërish Greqia, tjetër tërmet godet vendin

Greqia është tronditur sërish ditën e sotme. Një tjetër tërmet ka shkundur themelet e shtetit...

Rezultatet elektorale

Bie Agimi i Artë!

Koha e partisë radikale “Agimi i Artë” në Greqi, po perëndon, ajo nuk përfaqësohet më...