MENU
klinika
Për Shqipërinë!

Mitsotakis vendos kusht të ri: Asnjë thirrje nga njerëz që…

"Marrëveshja e Prespës ishte negative për Greqinë"

Mitsotakis apel Shqipërisë: Respektoni minoritetin

“Unë ende besoj se Marrëveshja e Prespës ishte një marrëveshje negative për vendin tonë, por...

Minoriteti grek

Integrimi/ Mitsotakis i kujton Shqipërisë kushtin

“Greqia është në favor të integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE, jo vetëm sepse transformon...

1 vit nga vrasja e Kacifas, jehonë mediat helene

“Shqipëria paralajmëron grekët të mos hyjnë në vend”

Mediat greke vazhdojnë të shkruajnë për Kostanin Kacifas, greku që mbeti i vrarë në jug...

Ish-kryeministri Cipras akuza Mitsotakisit

“Dorëheqja e Zaevit”/ Pse hesht Athina?

Qeveria greke qendron e tërhequr lidhur me zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë Veriut – edhe...

Tërmetet trondisin Peleponezin

Grekët zgjohen në panik, dy lëkundje të njëpasnjëshme

Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi....

Pozicionimi grek

JO për negociatat/ Athina me sytë nga Tirana dhe Shkupi

Athina zyrtare ndjek me shqetësim dhe vëmendje zhvillimet politike në Shqipëri dhe sidomos në Maqedoninë...

'Tërmetet politike'

“Stuhi në Shkup”, mediat greke shkruajnë për M. e Veriut

Vetoja nga Franca shkaktoi ngjarje politike në Maqedoninë Veriore, “Stuhi në Shkup pas ‘jo’ së...

Maratona e negociatave

Greqia ‘harron’ kushtet, mbështet Shqipërinë

Në mbledhjen e djeshme të liderëve të BE në Bruksel, që u mbyll në 02:44...

Integrimi

Negociatat/ Greqia kritike: Dështimi destabilizon Ballkanin

Ish-kryeministri Aleksis Tsipras, mori pjesë në Samitin përgatitor të Socialistëve Evropianë si vëzhgues në Bruksel....

Ministri i Jashtëm grek flet hapur

Minoriteti! Greqia i kujton Shqipërisë kushtin për negociatat

Në një intervistë për gazetën “Kathimerini” të së dielës ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias...

10 mijë euro garanci secili, ja çfarë deklaruan

Lihen të lirë 3 skafistët vlonjatë të kapur në Greqi

Lihen të lirë tre skafistët vlonjatë të kapur në gomonen e parë nga policia greke....