MENU
klinika
Pushtimi i Ukrainës

Greqia me “gishtin mbi buton”, shënjestron 100 agjentë rusë

Shqipëria, në rolin e vëzhguesit

Mbahet në Greqi, stërvitja ajrore shumëkombëshe

Nga data 28 mars deri më 7 Prill do të zhvillohet në bazën ajrore të...

Mbi 19 mijë raste të reja dhe 46 viktima

A po kthehet Covid-19 në Greqi?

Autoritet shëndetësore në Greqi, kanë njoftuar kanë bërë me dije se numri i infektimeve është...

Ka edhe kështu

Vodhën disa viça në Greqi, arrestohen 4 shqiptarë në kufirin e gjelbër

Policia Kufitare e Qafë Botës ka arrestuar 4 persona që kishin vjedhur në Greqi disa...

Lufta në Ukrainë

Greqia premton të rindërtojë spitalin e bombarduar në Mariupol

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis , ka thënë se Greqia është gati të rindërtojë maternitetin e...

Si do shpërndahen 1.1 miliard euro?

Greqia prezanton planin e ndihmës ekonomikë gjatë krizës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi një paketë ndihme ekonomike për qytetarët e tij gjatë krizës...

Analiza e BIRN

Pushtimi rus e shtyn rajonin të rimendojë shpenzimet e mbrojtjes

Pas sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës, disa vende të Ballkanit po mendojnë të rrisin shpenzimet...

Nga nesër

Grekët do të rimbursohen për faturat e karburantit

Greqia pritet të shpallë nesër paketën e ndihmës sociale, në kuadër të rritjes së çmimit...

Parlamenti pritet të miratojë paketën sociale

Rritja e çmimeve/ Greqia merr masa

Parlamenti grek pritet të miratojë këtë javë paketën sociale 2 miliardë euro, ndërsa kryeministri Kyriakos...

Si paraqitet gjendja e tij?

Kryeministri grek nuk i shpëton virusit, infektohet me Covid-19

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur...

Dëmi financiar mbi 400 mijë euro

Shkatërrohet banda shqiptare që vidhte dyqanet në Atikë

Për 97 vjedhje në dyqane të ndryshme në Atikë, akuzohen anëtarët e një bande shqiptarësh,...

Në krah të Ukrainës!

Greqia do të dërgojë aeroplanë dhe autobusë në Poloni

Ministri grek i migracionit, Notis Mitarachi, tha se Athina kishte pranuar një kërkesë nga Varshava...