MENU
klinika
“Njiheshin me njëri-tjetrin”

Dy skenarët që po hetohen për masakrën në Greqi

"6 të vrarët janë turq jo shqiptarë"

Masakra në Athinë, mediat greke ndryshojnë version

Mediat greke janë futur në kaos për ngjarjen që ndodhi pasditen e djeshme në Loutsa...

Dyshohet për larje hesapesh

Masakra/ 6 të vdekur pas të shtënave me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën...

Makina përplaset me motorin

Aksident i rëndë në Greqi, humb jetën 28-vjeçarja shqiptare

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Athinë-Korinth, ku një 28-vjeçare shqiptare ka humbur...

335 persona të bllokuar në gadishullin e Pelionit

Përmbytjet në Greqi, shkon në 15 numri i viktimave

Numri i vdekjeve nga përmbytjet e fundit në Greqi ka shkuar në 15 pasi trupat...

Ndihmojnë 800 banorë me varkën e tyre

Përmbytjet në Greqi, dy shqiptarë bëhen “heronj” në Larisa

Marsel Rabeli, djali i i Pjetër Rabelit nga Mirdita dhe dhëndri i tij Kreshnik Shyti...

Përmbytjet shkatërruese në Greqi

Kryeministri, njoftim të rëndësishëm për shqiptarët në zonat e prekura

Greqia prej disa javësh është goditur nga përmbytje të mëdha, ku dhjetëra persona kanë humbur...

Thellohet bilanci i viktimave

Moti ekstrem bën “kërdinë” në vendin fqinj

Ka shkuar në 12 humbja tragjike nga përmbytjet në Thesalinë dhe Magnezinë. Paraditen e së...

Përmbytje apokaliptike në Greqi

Si po tentojnë shitësit të përfitojnë?

Akte të turpshme raportohen në Greqi, ku disa shitës tentojnë që të përfitojnë nga fatkeqësia...

10 viktima deri më tani

Greqi/ Vazhdon puna në rajonet e përmbytjeve

Në zonat e pyermbytura në qendër të Greqisë vazhdojnë me intensitet aksionet e shpëtimit. Numri...

Mund të sjellë një katastrofë

Alarm në Greqi! Rrezikohet çarja e digave

Etmond Guri, përfaqësues i komunitetit shqiptar në Greqi tha në një intervistë se në Greqi...

Shkrimi i medias greke

“Si Fredi Beleri i “hëngri kokën” Olta Xhaçkës”

Largimin e Olta Xhaçkës nga posti i Ministres së Jashtme, media greke “Protothema” e ka...