MENU
klinika
Dyshimet e para

Shkrumbohet autobusi i kompanisë shqiptare në Athinë

Mosrespektimi

Të drejtat e minoritet grek, Micotakis: Do kishte pasoja!

Kandidati favorit për kryeministër i Greqisë, Kirjakos Micotakis, vlerëson se aspiratat e Shqipërisë për t’ju...

Anëtarësimi në Be

Tsipras zbulon hapur kushtin për Shqipërinë

Teksa pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme, kryeministri grek Alexis Tsipras në prezantimin e partisë...

"Zgjedhje të menjëhershme"

Shpërndahet parlamenti i Greqisë? Tsipras i prerë

Kryeministri Alexis Tsipras tha gjatë ditës së djeshme që Greqia duhet të mbajë zgjedhje të...

Detaje

Motra e Katsifas kandidate për deputete në Greqi?

Motra e minoritarit që u vra në Bularat më 28 tetor 2018, kryeson listën zgjedhore...

Drejt Hagës

Greqia, notë zyrtare Gjermanisë për dëmshpërblimet e luftës

Ministria e Jashtme greke ka publikuar notën zyrtare, me anë të së cilës i kërkon...

VIDEO

Mafia greko-shqiptare bën “kërdinë”, si i vidhnin futbollistët

Banda famëkeqe e vjedhjeve në Athinë, e cila përbëhet nga shqiptarë dhe grekë është bërë...

Zgjedhjet për kryetar bashkie

Për herë të parë një hebre në krye të Janinës

Moisiu Elisaf, kreu i komunitetit të vogël hebre në qytetin grek të Janinës, u zgjodh...

"Bie" Tsipras

Humb zgjedhjet lokale, triumfon Mitsokatis

Zgjedhjet lokale në Greqi i ka fituar ‘Demokracia e Re’. Kjo fitore e ‘Demokracisë së...

Thikë në fyt gardianit

Kapet një nga shqiptarët e arratisur nga burgu grek

Katër shqiptarë janë arratisur nga burgu i Petru Rali në Athinë, ndërkohë bëhet me dije...

Reagimi

Mediat greke: Ja arsyeja pse i burgosuri shqiptar vdiq në qeli

Mediat greke kanë shkruar në lidhje me vdekjen e shqiptarit Bardhyl Tusha në burgjet greke....

Rekomandimi i KE-së

Negociatat/ Greqia ka një kusht për Shqipërinë

Athina zyrtare ka reaguar pas marrjes së rekomandimit pozitiv nga Komisioni Europian për Shqipërinë për...