MENU
klinika
Tenton të hidhet nga ura me makinë

Krim i rëndë në Greqi, 55-vjeçari i merr jetën bashkëshortes

Mitsotakis: Viti 2033 duhet të jetë një moment historik!

Greqia i vendos afate BE për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis nga Brukseli, në Samitin për Ballkanin Perëndimor, foli për mundësinë...

Detaje nga propozimi grek

Greqia do shfrytëzojë burimin ujor të Syrit të Kaltër në Shqipëri?

Me ujin e “Syrit të Kaltër” të Sarandës duket i vendosur të përballojë fenomenin e...

"Rama, rol kyç..."

Pakti detar me Greqinë, Dendias: Nxisim procesin në Hagë!

Greqia insiston për nxitje të dërgimit në Hagë të dosjes së çështjen e detit. Ministri...

Ja sektorët në 'hall'

Greqisë i mungojnë 200 mijë punëtorë

Punë ka, s’ka profesionistë! Shprehja e kryeministrit Edi Rama aplikohet fare mirë edhe për Greqinë....

Gjendet një kufomë pa kokë dhe pa këmbë

Selaniku tronditet nga skena horror

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Selanikun teksa është gjetur një kufomë pa kokë dhe...

Cilat familje përfitojnë?

Nga sot Greqia subvencionon deri në 600 euro faturat e energjisë

Greqia hap sot hap platformën për rimbursimin e abonentëve të energjisë elektrike me një shumë...

Rrugët kthehen në lumenj në Greqi

Moti i keq “paralizon” vendin fqinj

Moti i paqëndrueshëm me reshje të dendura shiu ka përmbytur kryeqytetin Greqisë, Athinën. Me rrugët...

Çfarë shkruajnë mediat e huaja?

A do t’i shpallë Erdogan luftë Greqisë?

Konflikti për ishujt e Egjeut ka shtuar përplasjet në distancë mes Greqisë dhe Turqisë. Presidenti...

Vrau bashkëshorten dhe akuzoi shqiptarët

Piloti grek përfundon në burg me “killerin” shqiptar

Piloti grek Babis Anagnostopoulos, i cili në një histori makabër vrau bashkëshorten e tij 20-vjeçare...

"Bëjmë plazh në ishujt grekë"

Turqit gati për sulm: Zona e parë që do të goditet

Përplasjet mes Turqisë dhe Greqisë janë të vazhdueshme, ndërsa së fundmi janë intensifikuar. Deklarata e...

‘Përplasjet’ Greqi-Turqi

Shefi i NATO-s: Hiqni dorë nga deklaratat provokuese!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s bën i bën thirrje Greqisë dhe Turqisë që të zgjidhin...