MENU
klinika
Kryeministri grek merr raportin “sekret”

2 milionë refugjatë afganë, shumë shpejt në dyert e Greqisë

Zbulohet raporti sekret

Më shumë se 2 milionë refugjatë pritet që të mësyjnë drejt Greqisë

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka në dorë një raport sekret, i cili paralajmëron se në...

Raporti sekret i kryeministrit grek

Dy milionë refugjatë drejt Greqisë

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka në dorë një raport sekret, i cili paralajmëron se në...

Skenare me bashkëpunëtorë? Çfarë thotë avokati i pilotit?

Priten detaje të reja mbi vrasjen tronditëse në Greqi

Zhvillime intensive priten këtë javë mbi rastin e vrasjes brutale të Caroline nga burri i...

Refuzuan vaksinën

Greqia me “dorë të hekurt”, pushohen 6400 punonjës

Greqia nuk ka ndërmend që të tërhiqet nga kushti për vaksinimin me detyrim për të...

'Çmendet' eurodeputetja greke

I kërkon llogari Tiranës për afganët

Duket se eurodeputet grekë nuk janë prekur aspak prej dramës që ka ndodhur ditët e...

Shumë pranë nesh

Greqia zbulon 6 pacientë të prekur nga Varianti “MU”

Greqia regjistron rastet e para të Covid-19 me variantin “MU”. Lajmi u konfirmua nga Komiteti...

Kompozitor dhe politikan i njohur grek

Mikis Theodhorakis ndërron jetë në moshën 96-vjeçare

Kompozitori dhe politikani i njohur grek, Mikis Theodhorakis ka ndërruar jetë në orët e para...

Lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter

Greqia ‘zgjohet’ me tërmet

Greqia është zgjuar me tërmet ditën e sotme. Lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter...

Kaos në spitalet greke

Rreth 10 mijë punonjës pritet të pezullohen nga puna

Rreth 10000 punonjës të pavaksinuar në sektorin e shëndetësisë pritet të pezullohen nga puna, sipas...

Hyn në fuqi ligji i ri në Greqi

Kush nuk vaksinohet ikën nga puna

Nga sot në Greqi do të hyjë në fuqi masa e pezullimit nga puna për...

Negociatat?

Ministri grek: Ballkani nuk duhet lejuar të kthehet sërish “fuçi baruti”

Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias nga Shkupi i bëri sërish sot apel Brukselit...