MENU
klinika
Licencohen kompanitë helene për të…

Greqia rrit përpjekjet për të nxjerrë naftë e gaz në detin Jon

Paralizohet Greqia

Punonjësit, studentët dhe pensionistët në grevë

Në Greqi këtë të mërkurë u ndal përkohësisht transporti publik në Athinë dhe shërbimet shtetërore...

Nuk dihet fati i 20 të tjerëve

Greqi/ Përfshihet nga flakët spitali COVID, digjet një pacient

Është përfshirë nga zjarri spitali Papanikolaou në Selanik, ku si pasojë ka ndërruar jetë një...

3 skenarët që mund të shpjegojnë vrasjen

Gabimi që nxori zbuluar 33-vjeçaren

Ekipi i hetuesve që po merret me rastin e vrasjes së Georginës së vogël në...

Shef i misionit humanitar

Ministri i Jashtëm grek mbërrin në Odessa

Ministri i Jashtëm Nikos Dendias këtë të dielë ka mbërritur në një nga qytetet më...

Anulohen edhe gjobat

Greqia pezullon vaksinimin me detyrim

Në Greqi është pezulluar detyrimi që qytetarët mbi 60 vjeç të vaksinohen kundër Covid-19. Vendimi...

Kriza nga lufta

Sektori i bujqësisë në prag të kolapsit në Greqi

Rritjet e mëdha në kostot e prodhimit nga lufta në Ukrainë, po e çojnë bujqësinë...

Media helene: Depozitimi lidhet përmes Shqipërisë

Greqia kërkon të magazinojë gazin në Bullgari dhe Itali!

Ministria e Energjisë në Greqi po shqyrton mundësinë e ruajtjes së gazit natyror në Itali...

Ukraina apo Lindja e Mesme?

Greqia zbaton rregulla të ndryshme për refugjatët

Më shumë se 10,000 ukrainas kaluan kufirin grek që nga e mërkura, sipas Vadym Sabluk,...

Dendias: Do të shkoj vetë

Greqia dërgon ndihma humanitare në Mariupol

Ministri i Jashtë,m grek Nikos Dendias ka bërë me dije se Athina do të drëgojë...

3 të zhdukur

Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë në Greqi

Një shpërthim shumë i fortë ka ndodhur mëngjesin e së hënës në një fabrikë në...

Pushtimi i Ukrainës

Greqia me “gishtin mbi buton”, shënjestron 100 agjentë rusë

Ndërkohë që pushtimi rus i Ukrainës vazhdon të sjellë vdekje dhe shkatërrim, po ashtu edhe...