MENU
klinika
Të paktën 6 viktima

Tragjedi në brigjet greke, mbytet anija me 80 emigrantë në bord

Shifra të larta në Greqi

Mbi 7 mijë raste të reja dhe 94 të vdekur nga Covid

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 7665 raste të reja me Covid në 24...

Bën të detyrueshme maskën

Greqia anulohen të gjithë eventet festive

Greqia është një ndër vendet e rajonit që ditët e fundit ka një numër të...

Dyshohet për dhjetëra të vdekur

Tragjedi në ujërat greke, fundoset gomonia me refugjatë

Autoritetet greke kanë bërë të ditur se dhjetëra refugjatë besohet se kanë vdekur pasi një...

“Kujdes se do pushtojmë Selanikun”

Greqia vendoset në gatishmëri pas kërcënimit të Turqisë

Në javët e fundit kanë qenë disa kërcënimet e Turqisë kundrejt Greqisë duke bërë që...

12 të mbijetuar

Përmbyset varka me 32 emigrantë në Greqi

Një varkë me 32 emigrantë është përmbytur në brigjet e Greqisë, ndërkohë forcat e kërkimit...

Një ditë pas takimit të “Ballkanit të Hapur”

Mediat helene: Berisha po shkakton trazira të brendshme

Media greke “Zougla.gr” i ka kushtuar një artikull nismës “Ballkani i Hapur” dhe ftesës së...

Hyjnë në fuqi masat e reja

Kushtet për shqiptarët që udhëtojnë drejt Greqisë

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja për të udhëtuar drejt Greqisë, të ndërmarra...

Ankth se mund të rikthehet kufizimi i lëvizjes

Greqia i bie alarmit për rritjen e infektimeve

Me rastet e variantit Omicron që arritën në 17 të enjten, autoritetet shëndetësore greke po e...

Sërish “nën presionin” e lëkundjeve

Tërmet në Greqi, ku ishte epiqendra

Greqia është shpesh nën presionin e lëkundjeve të tërmetit që ndodhin herë pas herë ....

Ja ç’duhet të dini

Kushtet e reja për shqiptarët për të udhëtuar drejt Greqisë

Zv/ ministrja e Shëndetësisë në Greqi ka zyrtarizuar ditën e sotme masat e reja shtrënguese...

Kushti i ri për të kaluar doganën

Greqia shtrëngon masat për festat

Pas Italisë, edhe Greqia ka forcuar masat kundër përhapjes së koronavirusit në prag të festave...