MENU
klinika
Detajet

Greqi/ Arrestohet ish-ministri i Mbrojtjes bashkë me gruan

Përmbledhja ditore e rajonit

Një kryetar i komunës në Kosovë kërcënohet me vdekje

Kosova Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka...

Marrëdhënia Greqi-Maqedoni

Tsanakopoulos: Shkupi ka bërë hap historik

Propozimi i votuar me shumicë të dy të tretës në Kuvendin e Maqedonisë për fillim...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova mund t’i bashkohet Shqipërisë’

Serbi Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiç, tha se Kosova do të bëhet anëtare...

Opozita greke

Micotakis: Opozita do ta pengoj Marrëveshjen e Prespës

“Demokracia e Re nuk do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës”, këtë e përsëriti kryetari i...

Deklarata

Tsipras mbron fondet sekrete greke për median në Shqipëri

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, pranoi publikisht ekzistencën e fondeve sekrete për financimin e mediave, shoqatave...

Fondet sekrete

A ka lidhje Kotzias me Sorosin?

Kundërshtimi i egër midis Panos Kamenos, ministrit të Brendshëm të Greqisë dhe njëherësh kryetarit të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Maqedonia së shpejti me emrin e ri

Maqedoni Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë në rend dite e kanë pasur pikën për të...

Kriza qeveritare në Greqi

Aleksis Tsipras betohet si ministër i Jashtëm

Kryeministri grek Aleksis Tsipras u betua si ministër i Jashtëm, pas dorëheqjes së Nikos Kotzias,...

Marrëdhënia Maqedoni-Greqi

Tsipras: Urime për shokun tim Zoran Zaev

Kryeministri grek Aleksis Tsipras pas votimit në Kuvendin e Maqedonisë të fillimit të procedurës që...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova gati të bëhet me ushtri

-Kosovë Me 101 vota për, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar në lexim të...

Ndryshimi i emrit

Tsipras: Nuk do ketë një mundësi tjetër për Shkupin

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, i ka bërë apel Maqedonisë për miratimin e emrit të nënshkruar...