MENU
klinika
Greqia mesazh Shkupit

Dendias: Kthejuni shpinën forcave destabilizuese që ju largojnë nga kursi europian

Kërkohen teste negativë në kafene,restorante, banka dhe...

Greqia, kufizime për të pavaksinuarit

Rradhë janë formuar jashtë dyqaneve në Athinë gjatë fundjavës, në ditët e para të një...

Mjeku: Pandemia mund të dalë jashtë kontrollit

Parashikimi dramatik i situatës së COVID-19 në Greqi

Autoritetet shëndetësore në Greqi janë shprehur të alarmuar për situatën epidemiologjike në vend, ndërsa paralajmërojnë...

Çfarë presin ekspertët sot

Greqia në prag të valës së katërt të pandemisë

Greqia ndodhet aktualisht në shifra rekord të infektuarish nga koronavirusi, pavarësisht ecurisë së mirë me...

"Jemi me ju, por kundër ndryshimit të kufijve"

Greqia plan ushtarak me Serbinë

“Greqia është kundër forcave centrifugale të cilat mund të dëshirojnë të rihartojnë rajonin tonë“. Kështu...

Kreta nuk gjen qetësi

Lëkundje tërmeti në veri të Heraklionit

Kreta është një ndër zonat e Greqisë që nuk po gjen qetësi. Një tjetër lëkundje...

“Greqia do vetëm miq”

Merkel nga Athina: Marrëdhëniet gjermano-greke janë ‘të gjalla’

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka mbajtur një konferencë të përbashkët me kancelaren Merkel. Ai...

“Qan në çdo mbledhje dhe dridhet si fëmijë”

Çavusoglu trondit Athinën për Mitsotakis: S’ka ditë që ai…

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu ka folur në lidhje me krizën e fundit...

"Marrëdhëniet dypalëshe po zhvillohen shumë mirë"

Mitsotakis takim me ministrin e Jashtëm kinez

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar një takim me ministrin e Jashtëm kinez Wang Yi...

Abuzoi me mbesën e mitur në Trikalla

Dënohet me 28 vite burg 50-vjeçari shqiptar në Greqi

“Sëpata e drejtësisë” ra rëndë dhe padyshim e justifikuar mbi një 50-vjeçar të akuzuar për...

Iu zbulua lidhja paralele

Flet e dashura e Babis: Më ka shkruar dy javë para se ta vriste!

Ngjarja në Glyka Nera të Greqisë ka marrë një tjetër kthesë. Një dëshmi e re...

“Kishte lidhje paralele”

Rrëfimi “bombastik” i mikut të pilotit grek që mbyti gruan në sy të fëmijës

Një mik i pilotit grek, Babis Anagnostopoulos, ka thyer heshtjen, duke rrëfyer sekretet e jetës...