MENU
klinika
Raportohet për 1 viktimë dhe disa të plagosur

Tëmeti i fuqishëm trondit Kretën

"Brukseli është në dijeni?"

Afganët ‘shqetësojnë’ sërish eurodeputeten greke

Që prej shpërthimit të luftës në Siri, fluksi i refugjatëve ka qenë më i madh...

Edhe pse temperaturat po bien

Greqia nuk gjen qetësi, vatër e madhe zjarri në periferi të Athinës

Greqia nuk gjen qetësi nga zjarret. Në periferi të Athinës, në zonën e Nea Makri...

Do të presë mijëra afganë

Greqia ngre kampin e ri

Greqia ka përuruar së fundmi një kamp të ri emigrantësh, i cili mund të strehojë...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi

Çfarë u zbulua nga ekzaminimi i kamerave në dhomë?

Kanë kaluar pothuajse 4 muaj nga nata e 11 majit, kur Babis Anagnostopoulos dhe të...

Tregon si është marrëdhënia mes dy familjeve

Vrasja e 20-vjeçares Caroline, nëna e Babis thyen heshtjen

Së fundmi në mediat greke është publikuar rrëfimi i nënës së Babis Anagnostopoulos, 33-vjeçari që...

Greqia ul taksat

Kryeministri shpall masat ekonomike lehtësuese

Në fjalimin me të cilin ka hapur Panairin e 85 Ndërkombëtar të Selanikut kryeministri grek...

I dërguari i ri amerikan për Ballkanin Perëndimor

DW: Kush është diplomati me emrin Escobar

Gabriel Escobar është i dërguari i ri amerikan për Ballkanin Perëndimor. Ai pritet të punojë...

Çfarë plani po shqyrton Kina?

Tunelet kineze të Ballkanit

Kina është gati të ndërtojë një rrugë tregtare të kanaleve ujore nga deti Egje deri...

Pas mjekëve e infermierëve

Greqia drejt vaksinimit me detyrim të mësuesve dhe…

Greqia duket se do të marrë një tjetër vendim të ashpër për vaksinimin e detyrueshëm....

Radhë për tampon në Kakavijë

Masat e reja kufizuese shkaktojnë kaos në kufij!

Pas një vere të shfrenuar dhe pa asnjë masë shtesë edhe pse qarkullonte “Delta”, nga...

Kryeministri grek merr raportin “sekret”

2 milionë refugjatë afganë, shumë shpejt në dyert e Greqisë

Kryeministri grek, Qirjako Miçotaqi ka në dorë një raport sekret, i cili paralajmëron se në...