MENU
klinika
'Erdhi nga Shqipëria...'

Kapen 1.3 ton kokainë në Greqi, ja çfarë dyshohet

Motori përplaset me makinën

Humb jetën 40-vjeçari shqiptar në Selanik

Një motoçiklist shqiptar ka gjetur vdekjen në një aksident, pasi është përplasur me një makinë....

Ekaterini Sakelaropulu zëvendëson Pavlopulos

Greqia zgjedh gruan e parë presidente në historinë e vendit

Greqia zgjedh gruan e parë presidente në historinë e vendit. Mësohet se në krye të...

"Nënë mos kij frikë se ke djemtë në Selanik..."

Mbërrijnë ndihmat e shqiptarëve të Greqisë

Një sasi e konsiderueshme ndihmash për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit ka...

'Liderët'

Lufta e bandave greko-shqiptare për kontrollin e burgut të Avlonas

Pothuajse në të gjitha dosjet e policisë, pavarësisht nëse ato përfshijnë incidente midis të burgosurve...

Ja ku ishte epiqendra

‘Lëkundet toka’, tërmet 4.9 ballë në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.9 të Shkallës Rihter ka rënë në ishullin Zakynthos të Greqisë....

Trafikimi i veprave antike

Greqi, policia pranë zbulimit të një rrjeti të gjerë

Pas hetimeve të dy javëve të fundit nga Divizioni i Çështjeve Kriminale policia greke ka...

Respektimi i minoritetit

Censusi 2020/ Athina sërish mesazh Qeverisë shqiptare

Athina e ka përsëritur vazhdimisht se në rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Evropian do të...

Presidenti grek letër ambasadës në Tiranë

Pavlopoulos: Minoriteti, kusht i Shqipërisë për në BE

Organizata e cila promovon minoritetin grek në Shqipëri, OMONIA feston 29- vjetorin e saj dhe...

Vendet e sigurta

Kthimi i azilkërkuesve, ja ku renditet Shqipëria në listën greke

Si pjesë e një plani për të ulur numrin e refugjatëve dhe migrantëve që kërkojnë...

Apeli i palës fqinje

Kamionët për në Greqi nuk do kalojnë nga Kapshtica

Gjatë ditës së sotme në pikën kufitare të Kapshticës nuk do të lejohet kalimi i...

Duke kaluar në këmbë kufirin

Shqiptari kapet me 4 kg marijuanë në kufi me Greqinë

Kapet një shqiptar me mbi 4 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Shqiptari, mosha e të...