MENU
klinika
Dita e tretë e shtetrrethimit

Mbyllen kufinjtë me fqinjët

220 të infektuar

Greqi/ Shënohet viktima e 4-të nga Koronavirusi

Ka shkuar në 4 numri i viktimave në Greqi si pasojë e COVID-19 ndërkohë që...

Masat për kufizimin e lëvizjeve

Bien ndjeshëm hyrje- daljet me Greqinë e Maqedoninë

Në pikat kufitare më Greqinë është ulur ndjeshëm numri i hyrje- daljeve pas urdhërit për...

Greqi/ Izolohen të afërmit

COVID 19/ Shkon në 3 numri i të vdekurve

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Greqi. Sipas të dhënave, ka humbur jetën një...

Frika nga koronavirusi

Greqia vendos blloqe betoni në pikën kufitare Kastanies

Greqia ka vendosur blloqe betoni në pikën kufitare Kastanies për të penguar kalimin e refugjatëve....

3 në gjendje të rëndë

Koronavirusi/ Rritet bilanci në Greqi, 117 të infektuar

Ka shkuar në 117 numri i të prekurve në Greqi me koronavirus, ndërkohë që raportohet...

Situata alarmante

Greqi/ Mes të infektuarve dhe 4 shqiptarë

Numri i të prekurve nga koronavirusi  në Greqi ka arritur në 98 dhe një person...

U kthyen nga Britania dhe Italia

Bie dhe Qipro, konfirmohen dy rastet e para në ishull

Qipro ka konfirmuar dy rastet e para me koronavirusi. Ishulli mesdhetar deri dje ishte një...

Ja ku ishte epiqendra!

Ndihen lëkundje tërmeti në Greqi

Një tërmet me mganitudë 4.1 të shkallës righter ka goditur sot Greqinë. Epiqendra e tërmetit...

Greqi

Rritet bilanci, shkon në 84 numri i të prekurve nga koronavirusi

Ka shkuar në 84 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Greqi. Lajmi është...

Përleshje në kufi me Turqinë

Rriten tensionet në Greqi, zjarr në një kamp refugjatësh

Një zjarr ka përfshirë një kamp të refugjatëve në Ishullin Lesbos të Greqisë, teksa tensionet...

Intervenon policia greke

Refugjatët vazhdojnë përpjekjet për të kaluar në Greqi

Refugjatët në Turqi po vazhdojnë të kalojnë kufirin nga qyteti i Edirnes drejt Greqisë, ndërsa...