MENU
klinika
Detajet

E rëndë në Greqi, shqiptari vret bashkëkombësin në sy të fëmijëve

Krimi që tronditi Greqinë

Fermeri vret shkencëtaren amerikane

Një krim i rëndë ka ndodhur në Greqi, lajm që ka gjetur vend në mediat...

Çfarë është vendosur?

Përforcohen kufijtë? Qeveria e re greke me plane të reja

Qeveria e re greke nënvizoi të hënën synimin e saj për të përforcuar kufijtë e...

Bilanci i dëmeve materiale dhe njerëzore

Vërshimet në perëndim të Greqisë, autoritetet evakuojnë banorët

Autoritetet greke kanë evakuuar dhjetëra banorë nga shtëpitë e tyre në perëndim të vendit, vetëm...

Nisin hetimet

Tjetër viktimë, shqiptari qëllohet për vdekje në Athinë

Ekzekutohet me armë zjarri një shqiptar në Athinë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke,...

Lëkundje të fuqishme!

Greqia ‘shkundet’ sërish nga tërmeti!

Katastrofa të njëpasnjëshme natyrore po godasin vendin fqinj të shqiptarëve, Greqinë. Pas stuhisë së fuqishme...

BE ka shkaktuar shumë prej tyre

Qeveria e re e Greqisë do të përballet me shumë vështirësi!

Demokracia, siç thuhet shpesh, filloi në Greqi. Ama kohët e fundit, Athina e ka pasur...

Video

Stuhi apokaliptike në Greqi, 6 të vdekur dhe 100 të plagosur

Një stuhi apokaliptike ka “pushtuar” shtetin fqinjë grek. Si pasojë e motit të keq që...

Dëshmi rrëqethëse

Greqia në flakë,digjen disa shtëpi

Greqia ndodhet në një situatë të tmerrshme, teksa flakët e zjarrit po përhapen me shpejtësi,...

Detajet

Arrestohet familja shqiptare në Greqi, çfarë iu gjeti policia

Një familje shqiptare ka rënë në prangat e policisë greke në Selanik. Mediat fqinje raportojnë...

Ikën Siriza

Faqja e re e Greqisë me kabinetin Mitsotakis

Kryeministri i ri i qendrës së djathtë Kyriakos Mitsotakis emëroi kabinetin e tij të hënën...

Zgjedhjet në Greqi

Tsipras pranon humbjen, telefonon kryeministrin e ri

Gjatë ditës së djeshme në Greqi janë mbajtur zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme. Pas shpalljes...