MENU
klinika
Vendimi u mor nga qeveria greke

Kapshtica e mbyllur deri më 8 mars, MEPJ sqaron

Ja deri kur

Kapshtica mbetet e mbyllur, pala greke shtyn afatin

Pika kufitare e Kapshticës do vazhdojë të jetë e mbyllur deri më datë 8 mars....

Lista me kërkesa për Ministrinë e Shëndetësisë

Futen në grevë mjekët në Greqi

Federata e Shoqatave të Mjekëve Spitalorë të Greqisë ka njoftuar një grevë 24-orëshe gjatë ditës...

COVID-19

Greqia me vendim të ri për karantinën ndaj shtetasve të huaj

Karantina e detyrueshme shtatë ditore shtëpiake për të gjithë ata që do të hyjnë në...

Qytetarët i marrin ato përmes një platforme të qeverisë

Greqia lëshon 40.000 çertifikata vaksinimi brenda ditës

Rreth 40 000 certifikata vaksinimi janë lëshuar në Greqi brenda një dite. Qytetarët që janë...

Athina futet në karantinë

Flet kryeministri grek: Nga Prilli do të jemi shumë më mirë

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis njoftoi të martën një bllokim pothuajse total në rajonin më të populluar...

COVID-19

Shtyhet afati, Kapshtica e mbyllur deri më…

Pika Kufitare e Kapshticës do të  vijojë  të  jetë  e mbyllur deri më 22 shkurt....

Ç'do të thotë kjo?

Propozimi në Greqi/ Athina të futet në ”Lock-Down” universal

Greqia po përjeton kohë jo të mira me COVID-19. Shifrat janë në rritje teksa problemi...

Lëvizje në Greqi

Kërkohet hapja e pikës kufitare Krystallopigi-Kapshticë

Drejtuesit lokalë të bashkive veriperëndimore në Greqi kërkojnë rihapjen e pikës kufitare Krystallopigi-Kapshticë. Zëvendës Guvernatori...

COVId-19

Greqia ashpërson kufizimet dhe vendos orë policore

Greqia do të shtojë kufizimet e koronavirusit në disa pjesë të vendit, duke përfshirë kryeqytetin...

Greqia pranë mbylljes

Në fundjavë asnjë lëvizje pas orës 18:00

Sot në orën 18:00, qeveria greke vendos për një lockdown të mundshëm në pjesën më...

Hakerat turq hedhin në rrjet videot e fotot

Vidhet Instagrami i ish-ministres Bakojanis, motrës së Mitsotakis

Llogaria e Instagramit të ish-ministres së Jashtme greke dhe motrës së kryeministrit Mitsotakis, Dora Bakojani...