MENU
klinika
Propozimi i eurodeputetëve

Zaev dhe Tsipras, kandidatë për “Nobel”

Detajet

Greqi/ Ish-zyrtari gjendet i shkrumbuar në makinë

Një person është gjetur i djegur në një makinë të shkrumbuar në Greqi. Sipas informacioneve...

Detaje

Tsipras bën hapin e parë, ‘zbarkon’ në Shkup

Në Maqedoninë e Veriut, ditën e sotme do të zhvillojë për herë të parë një...

Deklarata

Vrasja e shqiptarit në burg, partia greke me tone të ashpra

Partia greke “Demokracia e Re” në Greqi ka reaguar pas publikimit të videos së vrasjes...

Vrasja e shqiptarit

Pas pamjeve nga burgu, reagon Ministria greke e Drejtësisë

Pas videos së publikuar gjerësisht në media, ku tregohej momenti i vrasjes të burgosurit shqiptar,...

Gara për Parlamentin dhe grek e europian

Zgjedhjet në Greqi/ Në lista edhe emigrantë shqiptarë

Partitë e qendrës së majtë në Greqi zhvilluan në Athinë kongresin elektoral. Për herë të...

Shënjestrim i minoritetit grek?

“Fshihet vendimi”, shqetësimi i agjencisë greke të lajmeve

Agjencia greke e lajmeve ANA-MPA ka publikuar lajmin se qeveria shqiptare ka fshirë nga Fletorja...

Epiqendra në Gjirin e Korinthit

Tërmeti i fortë “shkund” Greqinë

Sipas Observatorit Kombëtar grek, një tërmet me magnitudë 5.3 ballë ka tronditur sot Greqinë Qëndrore...

Shkak, pronat në Himarë

Tsipras nis “shantazhin” drejt Shqipërisë

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për pronat e minoritetit grek që jetojnë në...

Detajet

Shqiptari arrestohet ne anijen greke, çfarë rrezikon

Një shqiptar është arrestuar në Greqi në orën 9:30 të mëngjesit të sotëm në një...

Lëvizin diplomatët

‘Spastrohet’ Ambasada shqiptare në Athinë

Diplomatët tanë në Greqi, përkatësisht Florian Nova dhe Enkelejda Riza, janë lëvizur nga detyra. Florian Nova...

Dyshimet e para

E rëndë në Greqi/ Gjendet i pajetë shqiptari 48-vjeçar

Një shqiptar 48-vjeçar është gjetur pa jetë në Greqi. Dyshimet e para janë për vrasje. Ai ...