MENU
klinika
Aktivitetet për 2019

Parada Shqiptare në SHBA, Çamëria në fokus

Çështja çame

Pavlopulos mesazh Shqipërisë, kujton kushtet për në BE

Në fjalën përshëndetëse për festën kombëtare të kryengritjes greke së 1821-shit kundër Perandorisë Otomane, presidenti...

Pamjet bëjnë xhiron e rrjetit

Muzikë, alkool, para/ Shqiptarët e “djegin” burgun Koridhalos

Në mediat greke janë publikuar disa pamje ku shfaqen disa shqiptarë të dënuar në burgun...

Trafikim droge

4 shqiptarë bien në prangat greke me 70 kg kanabis

Policia greke arreston 4 shqiptarë me mbi 70 kg kanabis të papërpunuar. Katër shqiptarët, 53...

Alarmohet Athina

Në Konsullatën Ruse shpërthen granata

Në konsullatën ruse në Athinë ka shpërthyer një granatë. Kjo ngjarje ka alarmuar kryeqytetin grek...

Shkarkimi i konsullit

Mediat greke vëmendjen tek pasaportat shqiptare

Media greke i kushton një rëndësi të veçantë lajmit të ministrisë së Jashtme të Shqipërisë...

Kundërshton opozita

Greqi/ Debate në Parlament për shtetësinë e emigrantëve

Projektligji i Syriza për reformën në procedurën e nënshtetësisë greke, ka sjellë debate të mëdha...

Operacioni grek

Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit, eskorta edhe nga Shqipëria

Policia greke, ELAS njoftoi të hënën arrestimin e 14 personave të dyshuar që thuhet se...

Tërmet në Zakyntho

“Shkundet” Greqia, lëkundje prej 4.5 ballë

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Greqinë sot në mesditë. Epiqendra ishte 15...

Konferenca

Bushati takon Kotzias/ Marrëveshja do të arrihet

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati morri pjesë në konferencën shkencore të organizuar nga...

Mediat greke

“Shqipëria e Madhe” cenon territorin e Malit të Zi

“Shqipëria e Madhe”, që ëndërron Edi Rama dhe Hashim Thaçi, është kërcënim i hapur për...

Deklarata e ministrit të Jashtëm grek

“Zgjerimi i vijës bregdetare prioritet i Tsipras”

Në një intervistë për radiostacionin Real Fm dhe gazetarin Nikos Haxhinikolau ministri i Jashtëm Jorgos...