MENU
klinika
Si e kishin fshehur?

Kapen 172 kg drogë në Greqi, arrestohen tre shqiptarë

Mesazhi

Presidenti grek i vendos dy kushte Shqipërisë për në BE

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, presidenti grek Prokopios Pavlopoulos i ka...

Detajet

Greqi/ Fundoset anija në ishullin Samos

Një anije me emigrantë u fundos pranë ishullit Samos, në Greqi ku si pasojë humbën...

Detajet

E rëndë në Greqi, përplaset për vdekje 21-vjeçari shqiptar

Një 21-vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti të rëndë në Greqi. Mediat...

Deklarata

Marrëveshja e Prespës/ Tsipras: Goditi patriotizmin fals

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras deklaroi se marrëveshja e Prespës ishte marrëveshje e vështirë, pasi e...

Emrat

Greqi/ 20 të akuzuar për zjarret në 2018-ën

Gjyqësori grek ka akuzuar 20 persona për dëmet e shkaktuara nga zjarret në 2018 në...

Detajet

Selanik/ Trazira dhe bomba molotov pranë konsullatës turke

Dhjetëra sulmues të maskuar qëlluan policinë me koktejet molotov pranë konsullatës turke, në Selanik. Dhuna...

Detajet e operacionit

Prostitucion në Greqi/ Arrestohen 16 shtetas shqiptarë dhe grekë

Policia greke ka goditur një grup të trafikimit të qenieve njerëzore dhe shfrytëzimit të prostitucionit....

Reportazhi nga BBC

Si i trajton Greqia minoritetet?

Një pjesë e publikut grek e ka mirëpritur si një të vërtetë që duhet njohur,...

Deklarata

Pavlopoulos-Shqipërisë: Nëse doni BE-në, kaloni këto pengesa

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos ka kërkuar nga Tirana zyrtare që të plotësojë dy kushte...

Mes tyre një rumune

Vrasja e biznesmenit grek/ Policia zbardh fotot e bandës shqiptare

Policia greke bëri publike fotot dhe të dhënat e bandës së hajdutëve, mes të cilëve...

Projekti

Greqia miraton ndërtimin e një aeroporti tjetër në Kretë

Greqia të enjten nënshkroi një koncesion, duke lejuar një konsorcium greko-indian të ndërtonte një aeroport...