MENU
klinika
Anulohen edhe gjobat

Greqia pezullon vaksinimin me detyrim

Kriza nga lufta

Sektori i bujqësisë në prag të kolapsit në Greqi

Rritjet e mëdha në kostot e prodhimit nga lufta në Ukrainë, po e çojnë bujqësinë...

Media helene: Depozitimi lidhet përmes Shqipërisë

Greqia kërkon të magazinojë gazin në Bullgari dhe Itali!

Ministria e Energjisë në Greqi po shqyrton mundësinë e ruajtjes së gazit natyror në Itali...

Ukraina apo Lindja e Mesme?

Greqia zbaton rregulla të ndryshme për refugjatët

Më shumë se 10,000 ukrainas kaluan kufirin grek që nga e mërkura, sipas Vadym Sabluk,...

Dendias: Do të shkoj vetë

Greqia dërgon ndihma humanitare në Mariupol

Ministri i Jashtë,m grek Nikos Dendias ka bërë me dije se Athina do të drëgojë...

3 të zhdukur

Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë në Greqi

Një shpërthim shumë i fortë ka ndodhur mëngjesin e së hënës në një fabrikë në...

Pushtimi i Ukrainës

Greqia me “gishtin mbi buton”, shënjestron 100 agjentë rusë

Ndërkohë që pushtimi rus i Ukrainës vazhdon të sjellë vdekje dhe shkatërrim, po ashtu edhe...

Shqipëria, në rolin e vëzhguesit

Mbahet në Greqi, stërvitja ajrore shumëkombëshe

Nga data 28 mars deri më 7 Prill do të zhvillohet në bazën ajrore të...

Mbi 19 mijë raste të reja dhe 46 viktima

A po kthehet Covid-19 në Greqi?

Autoritet shëndetësore në Greqi, kanë njoftuar kanë bërë me dije se numri i infektimeve është...

Ka edhe kështu

Vodhën disa viça në Greqi, arrestohen 4 shqiptarë në kufirin e gjelbër

Policia Kufitare e Qafë Botës ka arrestuar 4 persona që kishin vjedhur në Greqi disa...

Lufta në Ukrainë

Greqia premton të rindërtojë spitalin e bombarduar në Mariupol

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis , ka thënë se Greqia është gati të rindërtojë maternitetin e...

Si do shpërndahen 1.1 miliard euro?

Greqia prezanton planin e ndihmës ekonomikë gjatë krizës

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi një paketë ndihme ekonomike për qytetarët e tij gjatë krizës...