MENU
klinika
"Diskutuam për liberalizimin e vizave dhe…"

Sinjale për njohje?! Hoti bisedë telefonike me Mitsotakis

I pari me një magnitudë 5.2 dhe tjetri...

Dy tërmete të fuqishëm godasin Greqinë mëngjesin e sotëm

Duket se toka nuk po gjen qetësi dhe një tërmet i fuqishëm goditi mëngjesin e...

Më parë i ekstraduar nga Italia

Vrau babë e bir, ekstradohet nga Greqia shqiptari me katër emra

Esktradohet nga Athina një shqiptar i akuzkuar për bashkëpunim në një vrasje të dyfishtë në...

Shkaku

Protestë në pikë kufitare të Qafë-Botës!

Të dielën në oren 10:00 në Qafë Botë zhvillohet një protestë për hapjen e pikës...

Shërbimet në konsullatë e ambasadë

Nga 1 nëntori, tjetër lehtësirë për shqiptarët në Greqi

Një lajm i mirë vjen nga Athina,ku ambasada shqiptare në Athinë,njofton se  nga data 1...

Vizita e ministrit të Jashtëm grek

Greqia jep sinjale për njohjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, gjatë vizitës së tij në Kosovë ka dhënë sinjale...

Agjenda dhe politikanët që do të takojë

Ministri i Jashtëm i Greqisë viziton nesër Prishtinën

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias, do të vizitojë të premten (09.10.2020) Prishtinën. Lajmi bëhet...

Shpërthejnë trazirat para gjykatës në Athinë

Agimi i Artë shpallet organizatë kriminale

Gjykata e Apelit në Athinë e shpalli Agimin e Artë organizatë kriminale, para pak çastesh....

Do të hapet apo jo?

Kufiri me Shqipërinë dhe Greqinë, Maqedonia e Veriut vendos nesër

Maqedonia e Veriut vendos ditën e nesërme nëse do të hapet apo jo kufiri me...

Pandemia “izolon” Greqinë

Athina shtyn sërish masat kufizuese me Shqipërinë

Greqia ka rinovuar deri në 12 tetor masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe...

Si kalojnë përmes vijës kufitare

Rritet fluksi i refugjatëve që hyjnë nga Greqia

Muajt e fundit është rritur ndjeshëm numri i refugjatëve që vijnë nga vendet në konflikt...

U u ndie në 4 shtete

Greqia ‘shkundet’ nga lëkundjet

Një tërmet 4.4 ballë i Shkallës Rihter u regjistrua në gadishullin e Kalkidhikisë në Greqi....