MENU
klinika
Trafikimi i veprave antike

Greqi, policia pranë zbulimit të një rrjeti të gjerë

Respektimi i minoritetit

Censusi 2020/ Athina sërish mesazh Qeverisë shqiptare

Athina e ka përsëritur vazhdimisht se në rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Evropian do të...

Presidenti grek letër ambasadës në Tiranë

Pavlopoulos: Minoriteti, kusht i Shqipërisë për në BE

Organizata e cila promovon minoritetin grek në Shqipëri, OMONIA feston 29- vjetorin e saj dhe...

Vendet e sigurta

Kthimi i azilkërkuesve, ja ku renditet Shqipëria në listën greke

Si pjesë e një plani për të ulur numrin e refugjatëve dhe migrantëve që kërkojnë...

Apeli i palës fqinje

Kamionët për në Greqi nuk do kalojnë nga Kapshtica

Gjatë ditës së sotme në pikën kufitare të Kapshticës nuk do të lejohet kalimi i...

Duke kaluar në këmbë kufirin

Shqiptari kapet me 4 kg marijuanë në kufi me Greqinë

Kapet një shqiptar me mbi 4 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Shqiptari, mosha e të...

Epiqendra dhe magnituda

Greqia ‘fle’ nën lëkundje, tërmeti që trazoi fqinjët

Një tërmet 3.8 i Rihterit është ndjerë në Attica, duke u përqendruar në Reds. Tërmeti...

Foto

Aksident tragjik në Greqi, ndërron jetë 36-vjeçari shqiptar

Një aksident tragjik në Pella të Greqisë i ka marrë jetën një 36-vjeçari me origjinë...

Viktima gjendet nga i vëllai

Aksident i rëndë në Greqi, vdes 36-vjeçari shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë në Greqi....

Greqi

Sërish tërmet, dy lëkundje të forta në orët e para të mëngjesit

Në Greqi janë regjistruar përsëri një sërë lëkundjesh të njëpasnjëshme. Në orët e para të...

Mbështetje maksimale

Tërmeti/ Vijon solidarizimi i Greqisë, sjellin 200 tonë ndihma

Greqia vijon të qëndrojë në krah të popullit shqiptar, në këto momente dramatike, pas tërmetit...

A rrezikohet kontrata sociale në Evropë?

Synimet e Greqisë për ‘të ardhurit’ dhe programi ekonomik

Pas zgjedhjes në krye të qeverisë, kryeministri grek Mitsotakis po synon të tërheq në vend...